Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

"Na początku było #słowo" - wernisaż

Data wydarzenia: 02.06.2015

"Na początku było #słowo" – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach
Słowo jako tworzywo i inspiracja, znaczenie i tajemnica, wartość i ekspresja. Tak właśnie traktują je studenci I roku studiów doktoranckich na krakowskiej ASP, obierając słowo jako motyw przewodni swojej wystawy w „Akademii w Bronowicach”. Co wyszło z tych przemyśleń, można obejrzeć już od 2 czerwca - wtedy o 17.30 odbędzie się wernisaż, a cała wystawa czynna będzie do 15 września.


Wystawa "Na początku było #słowo" to osiemnaście autorskich propozycji zmierzenia się z potencjałem słowa - zestawem wybranych pojęć, które inspirują, określają czy prowokują do różnorodnych interpretacji. Jak różne mogą to być postawy i wnioski, określone za pomocą dzieła plastycznego, można zaobserwować uważnie przyglądając się pracom i próbując zestawić je z dobranymi czy sugerowanymi słowami i pojęciami. Proces twórczy jest mocno zróżnicowany, uzależniony od źródła inspiracji, wrażliwości twórcy, światopoglądu i stawianych artystycznych celów.

Często, obcując z dziełem sztuki, zdajemy sobie sprawę z jego wieloznacznej interpretacji; odczuwamy brak słów do jednoznacznego nazwania czy opisania estetycznego wrażenia i uchwycenia istoty dzieła. Warto więc, zwiedzając wystawę "Na początku było #słowo"stanąć sam na sam z dziełem jako artystyczną wypowiedzią, spróbować znaleźć zestaw słów-pojęć, które sugeruje autor czy też samemu pokusić się o jego odczytanie.

Wystawa Na początku było #słowo w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, sobota – niedziela w godz. 9:00–21:00. (poziom +1). Potrwa do 15 września. Wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2015 o godz. 17.30 – wstęp jest wolny.

Obecna, dziewiąta prezentacja to wspólny projekt najstarszej polskiej uczelni artystycznej - Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i najmłodszego krakowskiego centrum handlowego - Galerii Bronowice, funkcjonującym od ponad roku pod nazwą „Akademia w Bronowicach”. Projekt ten jest pomysłem na „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego.

W Akademii w Bronowicach organizowane są wystawy, instalacje, prezentacje multimedialne, dyskusje, warsztaty, zajęcia i wiele innych aktywności, przygotowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.


Nowa wystawa w Akademii w Bronowicach