Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Warsztaty „W dobrym klimacie” w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 20.04.2024 - 20.04.2024

W sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do Galerii Bronowice i udziału w akcji „W dobrym klimacie”. Najmłodsi przekonają się, że dbanie o planetę może być świetną zabawą, a nawet najprostsze działania na rzecz środowiska mają sens. Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło Warsztaty dla Zrównoważonego Myślenia - Odpady, Woda, Zieleń, Energia, Mobilność.

„W dobrym klimacie” to akcja poświęcona edukacji ekologicznej najmłodszych. Program wydarzenia wypełnią kreatywne warsztaty i zabawy realizowane w 5 tematycznych strefach. Każda z przestrzeni będzie poświęcona innemu zagadnieniu. Wśród atrakcji nie zabraknie oczywiście upominków za udział w poszczególnych aktywnościach, a także wyścigu solarnych robotów czy możliwości skorzystania z energorowerów.

Strefa - Przetwarzaj surowce
Na tym stanowisku maluchy dowiedzą się, jak poprawnie segregować odpady oraz dlaczego, należy to robić. Dodatkowo chętni będą mieli okazję spróbować się w quizie z nagrodami.

Strefa - Szanuj wodę
Przedstawiciele Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Kraków, w ramach projektu „Szanuj wodę”, będą dzielić się tu z najmłodszymi, jak na co dzień oszczędzać zasoby wodne. Podczas warsztatów, uczestnicy wezmą udział w grze planszowej „Wodna Przygoda” oraz zabawie edukacyjnej.

Strefa - Szanuj zieleń
W tej strefie odbywać się będą zajęcia, podczas których uczestnicy przeniosą się do świata flory. Najmłodsi będą mogli zasadzić swoją własną roślinkę, a także ozdobić doniczkę, którą później zabiorą do domu.

Strefa - Oszczędzaj energię
Emocjonujący wyścig solarnych robotów - to atrakcja, jakiej mogą spodziewać się odwiedzający tę przestrzeń. Pokaz ma nie tylko dostarczyć rozrywki, ale przede wszystkim skłonić do refleksji nad potęgą energii słonecznej.

Strefa Mobilność
W Strefie Mobilności na dzieci i dorosłych czekać będą specjalne energorowery, które rozświetlają się, gdy napędzane są siłą mięśni. To doskonała okazja do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, a przy okazji szansa na wsparcie potrzebujących. Za każdy przejechany przez Was kilometr przekażemy 60 zł dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

REGULAMIN WARSZTATÓW


Partnerzy akcji:
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki oraz Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Kraków.

Płócienne torby za zakupy
Podczas wydarzenia niespodzianki czekać będzie także na dorosłych! Robiąc zakupy za min. 200 zł w sklepach Galerii Bronowice, Klienci otrzymają płócienne torby z grafiką przygotowaną przez ilustratorkę Katarzynę Bogucką. Aby odebrać nagrodę, należy zgłosić się do Punktu Obsługi Promocji oraz zarejestrować paragon. Z akcji wyłączony jest hipermarket Auchan.

REGULAMIN AKCJI


Zapraszamy też do udziału w mini konkursach na stronie wydarzenia na Facebooku!

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

REGULAMIN KONKURSU


Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia, w godz. 12:00-18:00.