Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Upcyclingowe warsztaty modowe w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 23.11.2023 - 23.11.2023

Jak przerobić klasyczną jeansową kurtkę, zwykły biały T-shirt czy nudne spodnie w efektowny unikat? Wystarczy wybrać się do nowopowstałej Galerii KSA w Galerii Bronowice i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach upcyclingowych. Ich uczestnicy będą mieli okazję spersonalizować przyniesione ubrania pod okiem projektantek mody. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 listopada.

Wyrzucanie ubrań jest passé. Zamiast tego warto je personalizować i tworzyć z nich własne „dzieła sztuki”. W Galerii KSA, w ramach popularnego cyklu „Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem”, przekonywać będą do tego specjalistki od mody z Krakowskich Szkół Artystycznych. W czwartek, 23 listopada, w Galerii Bronowice odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone upcyclingowi odzieży. Aby wziąć w nich udział wystarczy wziąć ze sobą ciuchy, którym chcemy podarować drugie życie. Uczestników ograniczać będzie już tylko ich własna wyobraźnia. Brak zdolności manualnych czy krawieckich nie stoi na przeszkodzie. O pomoc i cenne rady – przypomnijmy! - będzie można poprosić obecne na miejscu artystki. Organizator zapewnia niezbędne materiały i sprzęt. Do dyspozycji będą maszyny do szycia, obsługiwane przez osoby prowadzące zajęcia, a także różnego rodzaju zdobienia, takie jak koraliki, cekiny czy farby do malowania jeansowych kurtek lub spodni.

Przypomnijmy, że Galeria KSA to oddział Krakowskich Szkół Artystycznych, zlokalizowany w Galerii Bronowice. Jest to wspólna przestrzeń dla projektantów mody, wnętrz, fotografików, artystów sztuk wizualnych i pasjonatów kreatywnych rozwiązań zarówno do tworzenia, jak  i dzielenia się swoją twórczością. Do 28 listopada w Galerii KSA można podziwiać wystawę projektów modowych dwóch utalentowanych designerek – Beaty Zhyvushkiej i Bernadetty Perzanowskiej.

„Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem” to coroczna impreza organizowana przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z Miastem Kraków z myślą o miłośnikach projektowania, dobrego desingu oraz wszystkich tych, którzy kochają sztukę.

Warsztaty z personalizacji ubrań odbędą się 23 listopada, w godz. 18:00-21:00, w Galerii KSA w Galerii Bronowice (poziom +1). Lokal Galerii KSA jest otwarty dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-19:00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice.