Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Podaruj wytchnienie w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 25.08.2023 - 27.08.2023

Od 1 sierpnia 2023 r., dzięki życzliwości ogólnopolskiej sieci sklepów Auchan, klienci Auchan mają możliwość wsparcia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Płacąc kartą za zakupy oraz przekazując mikrodatek, każdy może wziąć udział w akcji „Podaruj wytchnienie” – wesprzeć budowę ośrodka „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie. Od 25 do 27 sierpnia w Sferze Super Bohatera Galerii Bronowice będzie można spotkać wolontariuszy fundacji i porozmawiać z nimi na temat akcji. 25 sierpnia, od 10.00 do 11.00, będą im towarzyszyć podopieczni z ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Galeria Bronowice wspiera działania Biura Młodych od grudnia 2021 r. Dzięki życzliwości jej pracowników, wolontariusze, wielokrotnie już, prowadzili w Sferze Super Bohatera kiermasze charytatywne, z których środki przeznaczane są m.in. na budowę ośrodka wytchnieniowego.

We wrześniu 2023 r. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” obchodzi dwudziestolecie działalności. Na pamiątkę tego jubileuszu planujemy uruchomić całoroczny ośrodek wytchnieniowy „Spotkajmy się” w Lubiatowie (woj. pomorskie), dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów. Ośrodek będzie usytuowany w środku pięknego lasu, niemal tuż nad brzegiem Bałtyku. Docelowo stanie tam kompleks dziesięciu czteroosobowych domków kontenerowych. Ukończenie budowy ośrodka uzależnione jest od zakończenia procedur budowlanych oraz pieniędzy, które fundacja, dzięki ludziom dobrej woli, zdoła pozyskać na ten cel.

Ośrodek wytchnieniowy „Spotkajmy się” w Lubiatowie będzie usytuowany na terenie zajmowanym niegdyś przez jednostkę wojsk rakietowych. Od 2014 r. działa tam całoroczny Warsztat Terapii Zajęciowej, jedyna taka placówka w gminie Choczewo i okolicy.

Mikrodatek w sieci hipermarketów Auchan, za pomocą aplikacji Donateo, można przekazać w trakcie dokonywania płatności kartą lub smartfonem we wszystkich rodzajach kas (na terminalu wyświetli się pytanie o mikrodatek). Aby wyrazić zgodę na doliczenie mikrodatku, należy wybrać zielony przycisk. Mikrodatek zostanie wyliczony automatycznie i proporcjonalnie do kwoty za zakupy. Informacja o przekazaniu mikrodatku znajdzie się na potwierdzeniu niefiskalnym. W przypadku rezygnacji z mikrodatku należy na terminalu wcisnąć przycisk z czerwonym krzyżykiem.

Więcej informacji o ośrodku wytchnieniowym „Spotkajmy się”: mimowszystko.org/co-robimy/osrodek-wytchnieniowy-w-lubiatowie/