Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 28.08.2022 - 28.08.2022

Po raz kolejny, przy okazji załatwiania własnych spraw, w Galerii Bronowice można uczynić coś dobrego dla innych. 28 sierpnia, na terenie centrum handlowego, wolontariusze z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” poprowadzą Wakacyjny Kiermasz Charytatywny. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na wsparcie podopiecznych organizacji oraz rozwój ośrodków dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to jedna z grup najbardziej zagrożonych społecznym wykluczeniem. Może to wynikać nie tylko z barier i uprzedzeń społecznych, ale także z braku zaplecza finansowego czy odpowiedniego systemu leczenia i edukacji. Wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – aktywnie działający na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością – na koniec sierpnia przygotowali Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice. To wydarzenie o tyle wyjątkowe, że współtworzone jest rękami samych podopiecznych. Wykonane przez nich przedmioty, w tym ozdoby z gliny, dostępne będą w Sferze Super Bohatera. Pojawią się tu również mydełka glicerynowe, których wyrabiania wolontariusze z Biura Młodych Fundacji „Mimo Wszystko” nauczyli się od samych podopiecznych, a także podarunki tematycznie nawiązujące do kończących się wakacji.

Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone zarówno na bezpośrednią pomoc podopiecznym fundacji, jak i działania pośrednie. Wsparcie skierowane będzie na bieżące potrzeby ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz na budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie. Ten ostatni stanowi przestrzeń, w której zarówno osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ich opiekunowie – w głównej mierze rodzice – mogą skorzystać z możliwości wytchnienia. Na okres wypoczynku podopiecznym zapewniona zostaje wówczas opieka oraz wsparcie terapeutów i psychologa, dzięki czemu rodzice mogą skorzystać z wycieczek i innego rodzaju zajęć w czasie wolnym, aby zregenerować się i ponownie nabrać sił.

Wakacyjny Kiermasz Charytatywny odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 sierpnia. W tym dniu będzie można także wesprzeć podopiecznych fundacji w ramach zbiórki publicznej o numerze 2022/3419/OR, a także bezgotówkowo, za pomocą datkomatów Donateo. Poprzednie kiermasze charytatywne w Galerii Bronowice spotykały się z niezwykle miłym przyjęciem klientów, którzy chętnie wspierali podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”.

Głównym celem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, poprzez wsparcie leczenia, rehabilitacji, edukacji, a także organizację przestrzeni opieki. Fundacja prowadzi dwa ośrodki pomocowe, a także realizuje wiele projektów na rzecz zmian świadomości społecznej, usuwania barier i integracji, takich jak: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertina” oraz Akademię Odnalezionych Nadziei.