Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Dzień Dziecka w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 01.06.2019

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Świętuj go razem z nami w Galerii Bronowice!

W programie:

STREFA ODKRYWCY
Warsztaty rakietowe.
Warsztaty z wykorzystaniem zagadnień aerodynamiki.
Na warsztatach dzieci zbudują mini rakiety oraz sprawią, by wzbiły się do góry. Sprawdzą, na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wezmą udział w zabawie z lewitującym ping-pongiem, dowiedzą się czym zajmuje się aerodynamika i dlaczego formuła 1 nie wygląda jak autobus. Na własnej skórze zobaczymy, co to znaczy stawiać opór. Dzieci dowiedzą się, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu.

Warsztaty z robotyki.
Warsztaty z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms lub Lego WeDo. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak stworzyć swojego mechanicznego pomocnika, jak sprawić, aby jeździł, świecił lub wydawał dźwięki. Zajęcia pozwolą łatwiej zrozumieć zagadnienia z matematyki, informatyki i techniki. Do wyboru różne programy dla dzieci od 5 do 13 lat.

STREFA KONSTRUKTORÓW
Warsztaty konstruktorskie.
Na warsztatach dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi – młotek, piła, wiertarka i wkrętarka. Wykorzystamy nasze umiejętności, aby stworzyć pionki i kostki do specjalnej gry planszowej w którą następnie zagramy. A to wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w kaskach
i okularach ochronnych.

STREFA ZABAWY
Animacje dla dzieci.
Gry i zabawy, konkursy dla dzieci przy muzyce, udział w zabawach – konkurencjach ruchowych, ćwiczenia z chustą Klanza i gry ruchowe.

STREFA MALUCHA - PIASKOWNICA
Strefa dla maluszków do 4 roku życia.
Na matach piankowych zbudujemy dla dzieci „piaskownicę” lecz nie z piaskiem, a z kaszą manną – jest dużo bardziej sypka, a nie brudzi ubrań – wystarczy lekko strzepnąć i nie ma śladu. W piaskownicy wszystko co uwielbiają maluchy – młynki, wiaderka, koparki i inne zabawki.

MALOWANIE BUZIEK
Malujemy różne motywy.