Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Podziel się dobrem w Galerii Bronowice!

Data wydarzenia: 24.06.2017

Fundusz Stypendialny św. Jakuba w Więcławicach Starych będzie zbierał w naszym centrum handlowym środki pieniężne dla zdolnej młodzieży z gminy Michałowice, w ramach ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra". Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę!

Zbiórka charytatywna odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, w godz. 10.00 - 19.30.


Fundusz Stypendialny został powołany w 2016 roku przy sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych koło Krakowa, jako forma wsparcia dla zdolnej młodzieży z terenu gminy Michałowice, która wykazuje się szczególną przedsiębiorczością, kreatywnością i uzdolnieniami.

Pomoc realizowana jest poprzez przyznawanie stypendiów pieniężnych uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych w trzech kategoriach: NAUKA, KULTURA i SZTUKA oraz SPORT. Stypendystów wyłania Kapituła Funduszu na podstawie sporządzonego przez kandydata projektu, zawierającego informacje o tym, w jaki sposób zamierza wykorzystać przyznaną pomoc, by rozwijać się w danej dziedzinie. Zwycięzcy otrzymują środki każdego miesiąca w roku szkolnym. Jednocześnie są zobowiązani do zdawania sprawozdania z tego, w jaki sposób je wykorzystują.

Pierwsza edycja, w której wyłoniono 7 stypendystów pokazała, że wysiłek jaki wkładany jest w ten projekt ma sens, ponieważ stypendia są nie tylko nagrodą dla wybitnych, ale też zachęcają wielu innych młodych ludzi do zaplanowania swojej przyszłości i wykorzystania własnego potencjału.

Podziel się dobrem w Galerii Bronowice!