Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

MATERIA(ł) & FORMA(t) – nowa wystawa

Data wydarzenia: 21.03.2017

Już od 21 marca w Akademii w Bronowicach będzie można podziwiać nową wystawę „MATERIA(ł) & FORMA(t)”. Autorzy prezentowanych prac proponują oryginalne rozwiązania, które są niezwykle ważnym elementem w kształtowaniu świadomej praktyki artystycznej. Ekspozycja potrwa do 4 maja, a jej wernisaż odbędzie się 21 marca o godz. 17.30.

Wybór prac obejmuje dwadzieścia cztery realizacje, będące efektem programu kształcenia w Katedrze Rysunku oraz II Katedrze Rzeźby na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dobór projektów, dokonany przy udziale pracujących tu dydaktyków, pozwala w interesujący sposób prześledzić nie tylko ich wizualną różnorodność, ale przede wszystkim zaobserwować odmienność w sposobie kształtowania dzieła i warstwy wyrazowej. Budowanie jego struktury odbywa się poprzez świadome formatowanie, określanie skali i przestrzennych współzależności.  

- Prezentowane obiekty rysunkowe i rzeźbiarskie są poszukiwaniem i osobistym eksperymentowaniem z formą i formatem, materiałem i materią dzieła, ale nie próbują epatować tanim efektem i blichtrem modnej kontrowersji. Skupiają się raczej na wrażliwym penetrowaniu potęgi wyobraźni, poddając twórczemu doświadczeniu pozornie znane już tworzywa i środki twórczego przekazu myśli – mówi dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, kurator artystyczny galerii.     
   
Wystawa „MATERIA(ł) & FORMA(t)” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Potrwa do 4 maja. Wernisaż odbędzie się 21 marca o godz. 17.30. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny!


MATERIA(ł) & FORMA(t) – nowa wystawa