Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Szczęśliwe DZIECKO, szczęśliwa MAMA

Data wydarzenia: 28.05.2016

Bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D, praktyczne porady i konkursy – to wszystko czeka na kobiety w ciąży i świeżo upieczonych rodziców już 28 maja, w godzinach 11.00–16.30, w Galerii Bronowice. Jest to jedyne miejsce w Krakowie, do którego zawita akcja „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2016”, organizowana przez Fundację „Szczęśliwe Macierzyństwo” oraz magazyn „Mamo to Ja”.

Na parterze Galerii Bronowice staną dwa gabinety wyposażone w aparaty USG i niezbędny sprzęt. Tu właśnie lekarze – specjaliści przeprowadzać będą badania USG i USG 4D, umożliwiające ocenę stanu zdrowia dziecka. Podczas badania USG 4D mamy będa miały możliwość „podejrzeć“ swojego malucha w czasie rzeczywistym.

Wokół gabinetów rozmieszczone zostaną również punkty konsultacyjne. Położna, pielęgniarka rodzinna, konsultant laktacyjny, dietetyk, przedstawiciele szkół rodzenia, Banku Mleka Kobiecego, instruktor pierwszej pomocy pediatrycznej – wszyscy ci eksperci będą udzielać porad. Poruszone zostaną tematy zdrowia przyszłej mamy, przygotowania do porodu, zalet karmienia piersią, zdrowia i pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, właściwej diety, tworzenia unikalnej więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem, wpływu noszenia, przytulania dziecka w chustach na jego rozwój emocjonalny czy powrotu do formy po porodzie.

Przedstawiciele Polskiego Banku Komórek Macierzystych odpowiedzą na pytania związane z pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej. W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również: instruktaż masażu noworodka, pokaz chustowania oraz liczne konkursy z nagrodami – do wygrania będzie m.in. fotelik samochodowy.

W trakcie akcji przewidziano również kilka dodatkowych atrakcji – jedną z nich będzie wykonanie makijażu dla przyszłych mam

Szczęśliwe DZIECKO, szczęśliwa MAMA