Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Dzień Kolibra czyli niezwykła wystawa i warsztaty

Data wydarzenia: 05.03.2016

Czy kolor ma szczególną moc spełniania marzeń? O czym marzą dzieci z oddziału onkologii? O tym wszystkim będzie można przekonać się już w najbliższą sobotę w Galerii Bronowice. 5 marca pojawi się tu niecodzienna wystawa prac małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Otwarcie ekspozycji połączone zostanie z warsztatami plastycznymi.

Na Dzień Kolibra złoży się kilka wydarzeń – wernisaż wystawy „Moc Kolorów”, warsztaty „Budzimy Wiosnę” połączone z wieloma innymi atrakcjami, takimi jak robienie żurawi orgiami.

Wystawa Moc Kolorów” w Galerii Bronowice to wyjątkowy projekt Stowarzyszenia KOLIBER. Od 5 marca w strefie pod ringiem na parterze centrum handlowego będzie można zobaczyć prace dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Kolorowe obrazy pokazują, jak wiele radości i kreatywności jest w najmłodszych pacjentach. Ekspozycja potrwa do 12 marca, czynna będzie w godzinach pracy galerii. 

Równie ciekawie zapowiadają się warsztaty plastyczneBudzimy wiosnę”!

Rozpoczną się one w samo południe w sobotę 5 marca. W programie m.in.: malowanie obrazów z motywami wiosennymi, robienie zwierząt z bibuły i gazet, malowanie pisanek ze styropianowych jajek. Dodatkowo najmłodsi przygotują dekoracje wiosenne z różnych materiałów. Nie zabraknie robienia zwierzątek z balonów, malowania buziek oraz kącika czytania bajek. Dzieci będą mogły zabrać do domu wszystkie wykonane ozdoby. Warsztaty potrwają do godz. 16.00. Wstęp jest bezpłatny.

Również od godz. 12.00 w sobotę wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach z origami. Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER – inicjator akcji – zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych, do robienia żurawi origami. Według japońskiej legendy zrobienie 1000 takich ptaków spełnia marzenia. Stanowisko origami czynne będzie do godz. 19.00. 

Wystawę „Moc Kolorów” będzie można podziwiać w dniach 5-12 marca w strefie pod ringiem na parterze Galerii Bronowice.

Dzień Kolibra czyli niezwykła wystawa i warsztaty plastyczne