Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Odblaskowi – bądź bezpieczny na drodze!

Data wydarzenia: 22.11.2015

Jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych i bezpiecznie poruszać się po drodze? Dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać już 22 listopada w godz. 11.00 – 17.00 w Galerii Bronowice, podczas edukacyjnej akcji Odblaskowi.

Kampania Odblaskowi skierowana jest zarówno do dzieci, jak i rodziców. Ma na celu propagowanie i zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych, które pomagają chronić zdrowie i życie osób pieszych, poruszających się po drogach po zmroku. Od 31 sierpnia br. wprowadzony został obowiązek posiadania odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się późnym wieczorem poza obszarem zabudowanym.

Podczas spotkania w Galerii Bronowice dzieci otrzymają odblaskowe opaski, które są niezbędne dla ich bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie zabraknie też gier i zabaw edukacyjnych o ruchu drogowym. Animatorzy przygotują stoliki, przy których dzieci będą mogły rysować i kolorować. Dodatkowo na najmłodszych czekać będą tablice edukacyjne. Jednym z ciekawszych element warsztatów będzie ogromna e gra planszowa, w której dzieci zmienią się w pionki do gry.

Rodzice, którzy pojawią się w Galerii Bronowice 22 listopada, otrzymają broszury informujące o tym, jak pieszego po zmroku widzi kierowca.

Odblaskowi – bądź bezpieczny na drodze!