Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Weekendowy turniej szachowy

Data wydarzenia: 20.06.2015

Król i Królowa w Galerii Bronowice - weekendowy turniej szachowy

W weekend 20 i 21 czerwca Galeria Bronowice stanie się dwudniową areną „królewskich” potyczek szachowych, rozgrywanych w różnych kategoriach wiekowych.
Wspólnie z Małopolskim Związkiem Szachowym najmłodsze krakowskie centrum handlowe zaprasza na Wielki Turniej Szachowy. Nagrody dla zwycięzców to prawie 5 tys. złotych. Termin zgłoszeń upływa 18 czerwca.

Zaplanowane na przedostatni weekend czerwca zawody szachowe w Galerii Bronowice zostaną rozegrane w systemie szwajcarskim, zgodnie z obowiązującymi międzynarodowymi przepisami gry FIDE. Oznacza to, że zawodnicy zmierzą się ze sobą podczas 15-minutowych rund.

Cały turniej podzielony został na dwa etapy. W sobotę odbędzie się Turniej Juniorów - rozgrywki w 6 kategoriach wiekowych -  od 7 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-14 lat, 15-16 lat i 17 lat. Na niedzielę natomiast zaplanowano Turniej OPEN dla wszystkich amatorów szachowych potyczek.

Nad rozgrywkami czuwać będą sędziowie z Małopolskiego Związku Szachowego. Udział w Wielkim Turnieju Szachowym mogą wziąć osoby niezrzeszone, wszyscy pasjonaci szachów, a także członkowie klubów i stowarzyszeń. Zgłoszenia należy przesyłać najpóźniej do 18 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić się w dniu imprezy do godziny 11:30 na miejscu.

Sam turniej to nie koniec weekendowych atrakcji. Dodatkowo, przed wejściem do Galerii Bronowice, 20 i 21 czerwca odbędą się także warsztaty dla dzieci i młodzieży, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję  poznać zasady gry i – dosłownie - „postawić” swoje pierwsze kroki na wielkiej szachownicy.

Regulamin Weekendowego Turnieju Szachowego w Galerii Bronowice dostępny jest na www.mzszach.krakow.pl oraz tutaj.

Udział w Turnieju i warsztatach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Weekendowy turniej szachowy