Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Weekendowe atrakcje dla dzieci

Data wydarzenia: 25.04.2015

Na ostatni weekend kwietnia Galeria Bronowice przygotowała dla najmłodszych moc atrakcji. W sobotę w lokalu Akademii Sztuk Pięknych odbędą się warsztaty kreatywne pt. „Projektant”. Kolejnego dnia natomiast dzieci obejrzą przedstawienie o Szewczyku Dratewce.

W sobotnie popołudnie, 25 kwietnia, Akademia w Bronowicach (lokal Akademii Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice) zamieni się w profesjonalną pracownię projektowania ubioru. W godz. 16.00 – 18.00 odbędą się tu warsztaty kreatywne pt. „Projektant”. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję tworzyć własne wzory na koszulkach, bawełnianych torbach oraz innych tekstyliach. Zdobienia wykonywane będą za pomocą farbek akrylowych, naszywania na koszulki i torby guzików, wprowadzania sznurków czy tasiemek. Dodatkowo organizatorzy przygotują dla młodych projektantów materiały do złocenia, które na T-shirtach wyglądają bardzo efektownie. Uczestnicy warsztatów mogą przynieść własne ubrania, które będą chcieli ozdobić.    

Niedziela 26 kwietnia zapowiada się równie interesująco. Dzieci obejrzą przedstawienie o Szewczyku Dratewce, połączone z animacjami i warsztatami z magicznego świata elfów i wróżek.
 „Szewczyk Dratewka”  to mądra opowieść o dobroci serca i szanowaniu przyrody, która jest częścią naszego życia. Baśń ta czerpie ze starych polskich gawęd, pieśni i podań. To dynamiczne i przepełnione humorem widowisko teatralne, bogate w różnorodne lalki, scenografię i wesołe piosenki odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia, dwukrotnie – o godz. 14:00 oraz 18:00 w strefie relaksu na parterze Galerii. Potrwa około 60 min.

W przerwie między spektaklami na dzieci czekają warsztaty i animacje o tematyce: Magiczny świat elfów i wróżek, podczas których będą m.in. dekorować skrzydła elfów, tworzyć magiczne czapki i różdżki, uczyć się tańca elfów czy wziąć udział w czarodziejskim biegu z przeszkodami. Nie zabraknie również zabaw taneczno-ruchowych. Animacje dla dzieci odbywają się w godz.: 15.00 – 18.00.

Wszystkie zajęcia w Galerii Bronowice są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy!

Weekendowe atrakcje dla dzieci