Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Nie kupuj… Adoptuj!

Data wydarzenia: 25.04.2015

Akcja „Dołącz do Nieobojętnych” w Galerii Bronowice

Już w najbliższy weekend (25 – 26 kwietnia) w godz. 13 – 18.00 Galeria Bronowice zaprasza wszystkich miłośników zwierząt do udziału w akcji „Nie kupuj, adoptuj! Dołącz do Nieobojętnych”. W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad specjalisty, zobaczyć pokazy pracy z psami, a także adoptować czworonożnego przyjaciela! Na nowych właścicieli będą czekały psy z Krakowskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3.

Celem akcji, organizowanej w Galerii Bronowice we współpracy z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych, nieodpowiedzialnie porzucanych zwierząt, czekających w schronisku czasami długie lata na lepszy los. Odbędą się m.in. pokazy dogoterapii i pracy z psem, kwesta, zbiórka karmy dla kotów. Będzie także możliwość adopcji psa. Akcję uświetni swoją obecnością Franciszek Klimek, autor ponad 200 wierszy o kotach (m.in. „Mruczę więc jestem” czy „Gdy kot przebiegnie Ci drogę”), prezentując swój najnowszy tomik wierszy „Koty są dobre na wszystko”.

Nie kupuj… Adoptuj!Czworonożnych przyjaciół można będzie adoptować w sobotę i niedzielę, w godz. 14:00 – 17:00. Wszyscy, którzy zdecydują się przygarnąć psa, otrzymają specjalne wyprawki ufundowane przez sklep Aquael ZOO oraz karmę dla psów od Auchan Bronowice. W ramach akcji będzie także prowadzona kwesta na rzecz bezdomnych zwierząt z Krakowskiego Schroniska przy ul. Rybnej 3. Wszystkie datki, zebrane przez wolontariuszy do skarbon KTOZ, przeznaczone będą na realizację interwencji inspektorów KTOZ, leczenie i sterylizację zwierząt, a także opiekę i hotelowanie uratowanych przez KTOZ koni. W biurze KTOZ, przy ul. Floriańskiej 53, właściciele psów i kotów, składający podanie o pomoc w leczeniu i diagnostyce swoich zwierząt, mogą liczyć na pomoc finansową – niejedna złotówka ze skarbony pomoże także im.

W ramach akcji „Nie kupuj, adoptuj! Dołącz do nieobojętnych”, w sobotę i niedzielę o 15.00,  odbędzie się także pokaz dogoterapii połączony z prezentacją prawidłowych zachowań dzieci wobec psów. Będzie też wywiad z osobą pracującą z psem głuchym – i pokaz takiej pracy, jak również porady zachęcające do adopcji starszych psów z Krakowskiego Schroniska przy ul. Rybnej. Przez cały weekend można także będzie skorzystać z porad specjalisty. Nie zabraknie również kocich i psich rymowanek dla najmłodszych.

Przyjaciela się nie kupuje
- Adoptując psa ze schroniska dajemy mu szansę na nowe życie. Pokazujemy, że ręce mogą głaskać, miska może być zawsze pełna. Pokazujemy, że człowiekowi można zaufać. W zamian za ciepły kąt i naszą troskę dostajemy najlepszego przyjaciela. Pełne oddania spojrzenie, mokry nos wciskający się w zagięcie łokcia, kiedy jest nam smutno, szaleńczą radość po każdym powrocie do domu – mówi trener i petsitter, Magdalena Kasperek, wspierająca działania adopcji psów z Krakowskiego Schroniska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Dołącz do Nieobojętnych”, by wspólnie zmienić świat niekochanych zwierząt na lepszy!

Nie kupuj… Adoptuj!