Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

Data wydarzenia: 06.12.2014

Podczas weekendu, 6-7 grudnia 2014r., w hipermarketach Auchan będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestrację potencjalnych dawców będą wspierać pracownicy-wolontariusze Auchan. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza, nowotwór krwi, czyli białaczka.

Tę okrutną diagnozę słyszy rokrocznie ponad 10 000 dorosłych, młodzieży i dzieci. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc zupełnie obcej osoby, zarejestrowanej jako potencjalny dawca szpiku gdzieś w Polsce lub na świecie. Akcja jest realizowana z myślą o tych wszystkich pacjentach, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Naszym marzeniem i celem jest zjednoczenie wielu osób z całej Polski poprzez szerzenie idei dawstwa szpiku. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu Auchan Polska i zaangażowanych w akcje pracowników wspólnie zwiększymy świadomość Polaków i zwrócimy uwagę na tak ważny temat jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi.

Aby zwiększyć szanse na życie osób chorych obecnie i w przyszłości Fundacja DKMS Polska i Auchan Polska już czwarty raz łączą swoje siły. Podczas poprzednich akcji rejestracji na akcjach w Auchan do grona nowych potencjalnych dawców szpiku dołączyło już 19 175, a już 22 z nich zostało realnymi dawcami dając szansę na życie potrzebującym pacjentom. W dniach 6-7.12.2014 r. odbędzie się kolejna – piąta edycja projektu, która będzie miała miejsce w 26 hipermarketach Auchan na terenie całej Polski.

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan