Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Zabawy z „Mimo Wszystko”

Data wydarzenia: 02.06.2023 - 03.06.2023

Wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zapraszają wszystkie dzieci na Zabawy z „Mimo Wszystko”, które odbędą się 2 i 3 czerwca (piątek i sobota) w Galerii Bronowice.

W piątek, 2 czerwca, o 12.00, w strefie przed Kreatywną Planetą, z przedstawieniem „Jesteśmy z jednego ogródka” wystąpi Teatr „Radwanek”. Zespół działa w podkrakowskich Radwanowicach. To grupa dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”. Scenariusz, na podstawie twórczości Jana Brzechwy napisała Anna Dymna. Aktorka wyreżyserowała również spektakl.

Po występie zapraszamy na warsztaty do Kreatywnej Planety, które będą prowadzone przez wolontariuszy fundacji. W harmonogramie: warsztaty edukacyjne o niepełnosprawnościach, strefa edukacyjnych książek dla dzieci i rodziców (wystawa książek brajlowskich, makiety brajlowskie, pisanie na tabliczce brajlowskiej), wielkie kolorowanie, czyli stwórz reprodukcję prac naszych podopiecznych) oraz strefa zabaw – malowanie twarzy, układanie puzzli oraz klocków, balony. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci znajdą coś dla siebie.

Na warsztaty w Kreatywnej Planecie zapraszamy:
– piątek, 2 czerwca, 13.00-21.00
– sobota, 3 czerwca, 9.00-21.00

Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć fundację: gotówkowo, w ramach zbiórki publicznej nr 2022/3419/OR, oraz bezgotówkowo za pomocą datkomatów Donateo.

Głównym celem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, najbardziej zagrożonym wykluczeniem społecznym. Fundacja wybudowała i prowadzi dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadmorskim Lubiatowie. Obecnie tworzy nad Bałtykiem ośrodek wytchnieniowy dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Ponadto fundacja „Mimo Wszystko” wspiera leczenie, rehabilitację oraz edukację osób chorych i z niepełnosprawnościami. Realizuje liczne projekty, których celem jest usuwanie barier mentalnych w społeczeństwie, np.: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” albo Akademię Odnalezionych Nadziei.