Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Wystawa „Świat w obrazie” w Galerii ASP Bronowice

Data wydarzenia: 27.09.2022 - 22.10.2022

W Galerii ASP Bronowice pojawiła się nowa ekspozycja. Do 22 października podziwiać tu można wystawę Izabeli Bieli „Świat w obrazie”. To niezwykła okazja, aby zobaczyć efekt wieloletniego projektu artystyczno-edukacyjnego artystki i pedagożki, która jest kluczową postacią związaną z działaniami warsztatowymi prowadzonymi przez Galerię i Kulturystykę ASP.

27 września w Galerii ASP, która mieści się na pierwszym piętrze Galerii Bronowice, pojawiła się nowa wystawa „Świat w obrazie”. Punktem wyjścia i inspiracją dla projektu, a także zrealizowanych w jego ramach prac artystycznych jest obraz amerykańskiego malarza Andrew Wyetha „Świat Christiny”.

Na wystawę składa się cykl obrazów Izabeli Bieli „Otwarcie”, 17 dyptyków fotograficznych zatytułowanych „Skorupy pamięci” oraz zainicjowana przez Bielę kolekcja 100 szkicowników stworzonych przez dydaktyków, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i innych niezależnych artystów. Biela poprzez wystawę „Świat w obrazie” pokazuje 20 lat swojej twórczej drogi - z rodziną, ze sobą samą, z innymi, ze sztuką. W swoich pracach skupia się na istocie pamięci i wspomnień. Możemy odnaleźć w nich między innymi bilety lotnicze, mapy, fotografie, czy wiersze Emily Dickinson.

Finisaż wystawy odbędzie się 15 października o godzinie 17:00. Ekspozycję na co dzień można podziwiać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w sobotę w godz. 9.00 – 21.00.  

Miłośników sztuki, którzy będą chętni obejrzeć wystawę, przywita odnowiona i odświeżona przestrzeń galerii. W specjalnie zaadaptowanym dla krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych lokalu w Galerii Bronowice regularnie odbywają się wystawy prac studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Jest to wspólny projekt - pomysł na „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego.

Szczególnym elementem współpracy między Galerią Bronowice i krakowską ASP są cykliczne warsztaty i wystawy prac dzieci dzięki którym staramy się dbać o rozwój najmłodszych, zaszczepić w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie.