Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Jak udzielać pierwszej pomocy? Naucz się od najlepszych

Data wydarzenia: 26.02.2022 - 26.02.2022

Wypadek zdarza się nagle i często nie wiemy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Aby nie dać się zaskoczyć, każda okazja do nauki ratowania drugiej osoby jest na wagę złota. Tym razem w sobotę, 26 lutego, do Galerii Bronowice zawitają strażacy z OSP Morawica, którzy nauczą nas, jak udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie także dodatkowych zajęć dla najmłodszych.

W przypadku zagrożenia życia najważniejsze są pierwsze minuty przed przyjazdem karetki. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za późno, a w tę sobotę w Galerii Bronowice będzie ku temu doskonała okazja! Doświadczeni strażacy z OSP Morawica dokładnie wytłumaczą i zademonstrują, jak prawidłowo zachować się w razie utraty przytomności, nagłego zatrzymania krążenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak zareagować w przypadku zadławienia.

Pokaz pierwszej pomocy odbędzie się przy użyciu fantomów dziecka i dorosłego. Nie zabraknie także instruktażu użycia defibrylatora zewnętrznego, tzw. AED, którego używa się podczas nagłego zatrzymania krążenia. Goście ze straży pożarnej nie zapomnieli również o najmłodszych - na nich czekać będą kolorowanki, które nie tylko umilą im czas, ale dodatkowo przybliżą pracę strażaków. Na wszystkich chętnych strażacy czekać będą w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice w sobotę, 26 lutego w godzinach 11:00 - 17:00.

Warsztaty pierwszej pomocy w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 26 lutego, na poziomie 0 w Sferze Super Bohatera w godz. 11:00 - 17:00. Wydarzenie jest bezpłatne.