Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Przypominająca dawka szczepionki przeciw Covid-19 dostępna w Punkcie Szczepień w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 04.10.2021

Od ponad dwóch miesięcy w Galerii Bronowice działa pierwszy małopolski punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19, zlokalizowany w centrum handlowym. Dotychczas z jego oferty skorzystało prawie 12 tys. osób. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami od 24 września w punkcie można również przyjąć przypominającą trzecią dawką szczepionki. Klienci mogą zaszczepić się przy okazji zakupów bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Trzecia, przypominająca dawka szczepionki może być podawana osobom, które ukończyły 50 rok życia oraz osobom zatrudnionym w służbie zdrowia, w tym stomatologom i farmaceutom. Aby ją przyjąć, od pełnego cyklu szczepienia, tj. od daty przyjęcia drugiej dawki (lub jednorazowej w przypadku preparatu Johnson&Johnson) musi upłynąć minimum pół roku.

Od 28 stycznia szczepimy dawką przypominającą dzieci od 12 roku życia.

- Szczepienia przypominającą dawką wakcyny przeciw Covid-19 realizowane są zawsze preparatem firmy Pfizer, bez względu na to, jaki rodzaj szczepionki dana osoba otrzymała wcześniej - podkreśla Agata Junger-Kłosowska z Centrum Medycznego UNIMED Kraków, organizatora punktu w Galerii Bronowice.

Równolegle z podawaniem przypominającej dawki szczepionki przeciw Covid-19, punkt w Galerii Bronowice realizuje swoje wcześniejsze zadanie. Klienci mogą skorzystać tu ze szczepienia pełnym cyklem preparatów firmy Pfizer, Moderna oraz Johnson&Johnson, jak również przyjąć drugą dawkę bez względu na miejsce podania pierwszej. Warunkiem przyjęcia drugiej dawki jest upłynięcie minimalnego okresu pomiędzy dawkami. W lokalu możliwe jest również szczepienie dzieci i młodzieży od 12 rż., na miejscu dostępni są kwalifikujący do szczepienia lekarze, mający na co dzień doskonały kontakt z najmłodszymi. Dzieciom podawany jest dwudawkowy preparat firmy Pfizer.

Punkt Szczepień w Galerii Bronowice przygotowano zgodnie z wszelkimi wymogami organizacyjno-technicznymi i wytycznymi dla tego typu placówek, wyposażony też został w odpowiedni sprzęt medyczny. Szczepiący się przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Na miejscu należy wypełnić niezbędną dokumentację oraz przejść kwalifikację medyczną, na podstawie której podawany jest preparat. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.

Punkt szczepień w Galerii Bronowice czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-18:00. Dużym udogodnieniem jest także możliwość weryfikacji dostępności szczepionek na konkretny dzień, której można dokonać dzwoniąc pod numer: 511 695 015 lub sprawdzając na FB CM Unimed.