Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

BOOKCROSSING – WYMIEŃ PRZECZYTANE KSIĄŻKI NA NOWE TYTUŁY!

Data wydarzenia: 07.10.2021 - 09.10.2021

Mówi się, że książka żyje dwa razy: pierwszy w głowie autora, a drugi - w dłoni czytelnika. Teraz, dzięki akcji bookcrossingowej, można ofiarować jej jeszcze wiele okazji, aby mogła odżyć. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 października na terenie Galerii Bronowice. Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i bezpłatnie wymienić na nowe książki. Dodatkowo przewidziano specjalny „artystyczny” regał oraz warsztaty dla dzieci.

Jak wymienić się książkami?

Zasady są proste. Jeśli masz w domu pozycje, które z jakiegoś powodu zalegają na półce, zabierz je z sobą i przyjdź do Galerii Bronowice. Tu bezpłatnie wymienisz je na inne, zyskując w ten sposób wiernych przyjaciół na długie zimowe wieczory, a oddane tytuły znajdą nowych właścicieli. Z regału bookcrossingowego możemy zabrać tyle samo książek, ile przynieśliśmy. Wydarzenie stanowi też świetną okazję, aby wymienić się opiniami z innymi czytelnikami. Należy pamiętać, że w akcji biorą udział książki niezniszczone, kompletne, nie starsze niż wydane w 2001 roku. Nie mogą to być również podręczniki czy wielotomowe encyklopedie i słowniki.

Dodatkowo - Sztuka z Regału i Regał Dziecięcy
Wśród bookcrossingowych regałów pojawią się również dwa specjalne. Pierwszy - pod opieką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która pragnie podzielić się swymi wydawnictwami. Chętnie wymieni się też książkami o malarstwie, rzeźbie, grafice, fotografii, architekturze, by pozyskać nowe tytuły do swojej biblioteczki. Na drugim znajdą się tylko książki dla dzieci i młodzieży, tak, by odwiedzającym Galerię dzieciom i ich rodzicom łatwiej było znaleźć interesujące tytuły.

Warsztaty dla najmłodszych - „Wyprawa w świat wyobraźni”
W piątek 8 października w godz. 15:00-18:00 odbędą się także zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Kraków. Pracownicy Filii nr 16 oraz Filii nr 20 przygotowali dla dzieci warsztaty. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać opowiadania o kocie, który pierwszy raz odwiedza bibliotekę. Historia przedstawiona zostanie za pomocą techniki kamishibai. W części warsztatowej, z przygotowanych materiałów, dzieci będą mogły wykonać zakładkę w kształcie kota.

Punkt Wymiany Książek w Galerii Bronowice czynny będzie 7 i 8 października od godziny 15:00 do 20:00 oraz 9 października od 10:00 do 18:00 na poziomie 0.

Warsztaty dla dzieci odbędą się w piątek, 8 października, w godz. 15:00-18:00.

Akcja odbywa się przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.


Regulamin akcji BOOKCROSSING >


Patron akcji:

Partnerzy akcji:
Wydawnictwo Skrzat to krakowskie wydawnictwo, które specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne.
Zajrzyj na stronę internetową https://www.skrzat.com.pl

Wydawnictwo Edukacyjne istnieje na rynku nieprzerwanie od 28 lat. Publikuje przede wszystkim książki terapeutyczne, pomoce dla logopedów oraz nauczycieli. Ma w ofercie również pakiet "Szkoła za pasem" dla przedszkolaków. Hitem wydawniczym była seria podręczników do języka polskiego "To Lubię!".
Obecnie wśród bestsellerów są m.in. publikacje prof. Jagody Cieszyńskiej - twórczyni Metody Krakowskiej (m.in. seria logopedyczna do wczesnej nauki czytania dla dzieci "Kocham Czytać").
Książki Wydawnictwa z zakresu logopedii to cenne źródło praktycznych pomocy, które pozwalają na korektę wad wymowy, pracę z osobami z autyzmem, afazją (zarówno dorosłych, jak i dzieci), dysleksją. W ofercie Wydawnictwa znajdują się także książki pozwalające na stymulację prawidłowego rozwoju dziecka.
Zapraszamy szczególnie nauczycieli wychowania przedszkolnego, logopedów, pedagogów, psychologów oraz rodziców, którym zależy na prawidłowym rozwoju ich pociech, do odwiedzenia księgarni.
https://we.pl

Fundacja Bookcrossing Polska jest z nami już nie pierwszy raz!
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą "podaj dalej". Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.
Fundacja Bookcrossing Polska organizuje eventy związane z popularyzacją czytelnictwa, a jej sztandarowym projektem są obchody Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Pomysł zrodził się z chęci uświetnienia bookcrossingu i zaktywizowania entuzjastów czytania.
To niezwykłe przedsięwzięcie rozrasta się z roku na rok. Biorą w nim udział szkoły, uczelnie, urzędy, instytucje, organizacje społeczne i kulturalne, a także media.
Fundacja zachęca sympatyków i entuzjastów literatury, by dołączyli do grona zwolenników idei bookcrossingu i razem z nimi głosili hasło: "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania!".
Zapraszamy też na stronę internetową https://bookcrossing.pl

Wydawnictwo SQN także wsparło naszą akcję bookcrossingową!
Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie.
SQN tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Znajdziecie wśród nich zapalonych kibiców piłkarskich, muzycznych geeków, znawców świata popkultury oraz fanów fantastyki w każdym kształcie i rozmiarze. Połączyło ich zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nich dzierży swoją własną cegiełkę – budują zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo SQN. Wszyscy działają z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważają literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury – warunek sine qua non.
Zajrzyj tu https://www.wsqn.pl

Wydawnictwo Insignis to uznana marka na rynku dobrej, ciekawej, ambitnej i gwarantującej znakomitą rozrywkę książki.
Ich logo pojawia się na książkach, które nierzadko przez długie tygodnie okupują czołowe miejsca list bestsellerów największych polskich księgarni. Większość ich książek gościła na słynnej liście TOP40 Empiku.
Wydawanie ciekawych, oryginalnych i różnorodnych książek to ich pasja, a chęć oddania w ręce Czytelnika jak najlepszego produktu sprawia, że oddają się jej bez reszty.
Zapraszamy na https://www.insignis.pl