Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Cykl warsztatów „Natura w sztuce”

Data wydarzenia: 27.06.2021 - 21.08.2021

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie startuje z cyklem letnich warsztatów „Natura w sztuce”. ASP we współpracy z Galerią Bronowice oraz Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza uczestników w różnym wieku – od dzieci, przez młodzież, po seniorów – do udziału w kreatywnej przestrzeni artystycznego działania w naturze i z naturą.

Spotkania nawiązują do wystaw i działań Akademii, są prowadzone przez jej dydaktyków. Cykl warsztatów będzie stanowił niezwykłą okazję do zabawy i poszerzenia zasobów artystycznej wyobraźni dla dzieci, a także możliwość zyskania wiedzy i artystycznych kompetencji przez młodzież i dorosłych zainteresowanych sztuką.

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą.

Warsztaty są bezpłatne. W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy na wszystkie warsztaty pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy i terminu warsztatów oraz imiona i nazwiska zgłaszanych osób.


Warsztaty Stwora

Warsztaty nawiązują do wystawy STWORA, odbywającej się w Galerii Bronowice. Czy zastanawialiście się kiedyś, co oznacza słowo poczwara? A może mieliście kiedyś ochotę zamienić się w coś, co nie istnieje? Jeżeli tak, to zapraszamy na warsztaty z robienia masek, w ramach których dzieci i rodzice będą mieli niepowtarzalną okazję uwolnić wewnętrzne zwierzę! Czy będzie dzikie i futrzaste, a może łagodne i lekko upierzone? Nie stawiamy granic Waszej wyobraźni!

Kiedy? 27.06 w godzinach: 11.00, 13.00, 15.00, Galeria Bronowice

Dla kogo? Rodziny z dziećmi i młodzież

Prowadzenie: Natalia Buchta, Emilia Kutrzeba 

Czas trwania: 1 godz.
Ilość osób: 10-15 osób 
Ilość miejsc w grupie ograniczona 


Warsztaty „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 1

W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do nauki i wykorzystania dwóch technik graficznych: monotypia i frottage. Będziemy odbijać liście i kwiaty na papierze i tkaninach, aby wykonać najróżniejsze motywy florystyczne. Do tego wycinanki, stworzenie wspólnego fryzu, praca zespołowa i nieograniczone pokłady kreatywnego działania.

Kiedy? 10.07 w godzinach 11.00, 13.00, 15.00, Galeria Bronowice

Dla kogo? Rodziny z dziećmi i młodzież

Prowadzenie:  Magdalena Chmielak, Emilia Kutrzeba/Natalia Buchta 

Czas trwania: 1 godz.
Ilość osób: 10-15  osób 
Ilość miejsc w grupie ograniczona


Warsztaty „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 2

Czy zastanawialiście się kiedyś, co zostawia ślad na papierze? I czy można rysować czymś więcej niż ołówkiem, węglem czy kredką? W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do wykonania własnych narzędzi rysunkowych. Będziemy tworzyć narzędzia do rysowania z bardzo nietypowych przedmiotów. Przekonamy się, czy da się rysować patykiem, piórkiem lub pałeczką do sushi.

Kiedy? 17.07 w godzinach 11.00, 13.00, 15.00, Galeria Bronowice

Dla kogo? Rodziny z dziećmi i młodzież

Prowadzenie:  Filip Bruchnalski, Emilia Kutrzeba/Natalia Buchta 

Czas trwania: 1 godz.
Ilość osób: 10-15 osób 
Ilość miejsc w grupie ograniczona 


Warsztaty „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 4

W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do tworzenia Mikro i makro- kosmosów na wielką skalę.  Będziemy tworzyć wspólną instalację naśladującą dżunglę, polegające na wielkoformatowej wycinance. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własną przestrzeń, którą później będzie mógł połączyć z pozostałymi uczestnikami.

Kiedy? 31.07 w godzinach 11.00, 13.00, 15.00, Galeria Bronowice

Dla kogo? Rodziny z dziećmi i młodzież

Prowadzenie: Emilia Kutrzeba, Natalia Buchta 

Czas trwania: 1 godz.
Ilość osób: 10-15 osób 
Ilość miejsc w grupie ograniczona 


Warsztaty „Nature is my homeland. Natura to mój dom”, cz. 6

Czy można stworzyć portret z owoców i warzyw? A kwiatów, ptaków lub zwierząt? Takiej próby podejmiemy się podczas warsztatów, w ramach których zaprosimy dzieci i młodzież do nauki kolażu. Będziemy wycinać, przyklejać i tworzyć fantastyczne portrety i autoportrety, a przy okazji zapoznamy się z wspaniałą twórczością malarza Giuseppe Arcimboldo.

Kiedy? 21.08 w godzinach 11.00, 13.00, 15.00, Galeria Bronowice

Dla kogo? Rodziny z dziećmi i młodzież

Prowadzenie: Emilia Kutrzeba, Natalia Buchta 

Czas trwania: 1 godz.
Ilość osób: 10-15 osób 
Ilość miejsc w grupie ograniczona 

Pełna oferta warsztatów: https://www.asp.krakow.pl/aktualnosci/otwarte-warsztaty-natura-w-sztuce