Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Chroń razem z nami przyrodę!

Data wydarzenia: 13.01.2020

W poniedziałek, 13 stycznia, w Galerii Bronowice pojawiło się stoisko Fundacji Greenpeace w technologii VR. Można dowiedzieć się tu m.in. w jaki sposób należy chronić pszczoły i dzikie zapylacze przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także jak uratować Arktykę i oceany. Stoisko czynne będzie w dniach 13-26 stycznia, w godz. 10.00-20.00.

Coraz więcej osób zauważa negatywne zmiany zachodzące w środowisku naturalnym. Zewsząd docierają do nas przekazy medialne o wycinkach lasów pierwotnych, drastycznie malejącej ilości pszczół i dzikich zapylaczy oraz niebezpieczeństwach płynących z odwiertów na Arktyce. O tym, jakie środki i działania należy przedsięwziąć, aby ocalić naszą planetę można dowiedzieć od wolontariuszy Fundacji Greenpeace, którzy w dniach 13-26 stycznia, w strefie pod ringiem (poziom 0) urzędować będą Galerii Bronowice. Eksperci opowiedzą m.in. o tym, jak na co dzień można chronić pszczoły, a także w jaki sposób ocalić Puszczę Białowieską czy Arktykę. Stoisko organizacji czynne jest w godz. 10.00-20.00.

Ponadto na wszystkich chętnych czeka projekcja filmu o codziennym życiu pszczół w technologii VR. Dzięki rozwiązaniom wirtualnej rzeczywistości klienci Galerii Bronowice odbędą również niezapomnianą wyprawę na Arktykę i Antarktykę oraz podróż w głąb oceanów. Uczestnicy dowiedzą się także, jak własnoręcznie wykonać hotelik dla dzikich zapylaczy. Nie zabraknie quizu z atrakcyjnymi nagrodami.