Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Krakowska odsłona kampanii Movember

Data wydarzenia: 26.10.2019

Już po raz czwarty w Galerii Bronowice odbędzie się krakowska odsłona światowej kampanii Movember, mającej na celu walkę z rakiem jąder i prostaty u mężczyzn. W jej ramach, w dniach 26-27 października, panowie będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się w centrum handlowym. Tegoroczną edycję promuje niecodzienna sesja zdjęciowa z udziałem aż sześciu ambasadorów. Organizatorem akcji jest Fundacja Kapitan Światełko.  

Jak co roku, w okolicach listopada, mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, aby sprowokować społeczeństwo do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób organizatorzy kampanii Movember chcą uświadomić, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. W ramach krakowskiej odsłony akcji profilaktycznej, w dniach 26-27 października, w Galerii Bronowice odbędą się bezpłatne badania USG jąder adresowane przede wszystkim do mężczyzn przed czterdziestką. Na nieco starszych panów czekać będzie badanie poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty czyli pierwsze badanie, jakie należy wykonać przy diagnostyce zmian prostaty.       

Szóstą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie kabareciarz Michał Pałubski, który jest przykładem na to, że z męskim rakiem można wygrać. Co roku na całym świecie wąsy wykorzystywane są jako symbol męskości i narzędzie do prowokowania rozmów o nowotworach jąder i prostaty. W najnowszej edycji ta prowokacja nabiera jednak nowego wymiaru – ambasadorzy akcji występują wyłącznie w bokserkach, skarpetkach i klapkach. Jak co roku hasłem przewodnim akcji jest „Zrób to dla jaj”. 

Galeria Bronowice to jedyna lokalizacja w Krakowie, w której – w ramach kampanii Movember – panowie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i sprawdzić swój stan zdrowia. Akcja odbędzie się w oba dni w godzinach 10:30 – 20:00 w strefie pod ringiem, na parterze centrum handlowego.