Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Data wydarzenia: 10.10.2019

Leczy, rehabilituje, wychowuje zwierzęta dzikie, domowe czy gospodarskie. Mowa o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, który w dniach 10-12 października zaprezentuje swoje działania i projekty w Sferze Super Bohatera, zlokalizowanej na poziomie 0 Galerii Bronowice. Organizacja skupia się na zapewnieniu profesjonalnej opieki wszystkim poszkodowanym zwierzętom, a także na edukacji i szerzeniu postaw prozwierzęcych. 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych to organizacja pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy wszystkim poszkodowanym zwierzętom: dzikim, domowym, gospodarskim, chronionym czy łownym. Każdego roku trafia tu około 700 przedstawicieli ponad 80 gatunków. Wolontariusze, o każdej porze dnia i nocy, przyjmują do ośrodka zwierzęta porzucone, maltretowane, otrute, a nawet ofiary postrzału. Wszystkie znajdują tu bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę weterynaryjną. Bardzo często organizacja jest ostatnią deską ratunku dla zwierząt, którym odmawia się leczenia i skazuje na eutanazję. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych walczy o to, aby warunki w jakich przebywają ich podopieczni były dostosowane do współczesnych standardów. W związku z tym podjął szereg działań, mających na celu stworzenie odpowiedniego zaplecza. Interesującym rozwiązaniem jest wyjątkowa alternatywa dla schronisk czyli tzw. Psia Wioska, w której zwierzęta przygotowywane są do adopcji. Zakratowane boksy są tu zamieniane na komfortowe domki z pełnym wyposażeniem, a do dyspozycji piesków będą również: plac zabaw, ścieżki spacerowe oraz całodobowy opiekun. Więcej szczegółów i możliwość wsparcia projektu na: https://pomagam.pl/psiawioska.      

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zaprezentuje się w Sferze Super Bohatera w dniach 10-12 października.

W najbliższą sobotę, 12 października, w godz. 14.00-15.00, gościem wydarzenia będzie niezwykle charyzmatyczny i popularny lekarz weterynarii dr Radosław Fedaczyński, inicjator wielu prozwierzęcych inicjatyw.