Kalendarz Wydarzeń

Przygarnij kwiatka! - Punkt Adopcji Roślin

Data wydarzenia: 01.09.2019

Przeprowadzka, brak czasu lub miejsca w mieszkaniu, aby odpowiednio zadbać o zielonego przyjaciela. Istnieją różne powody, które zmuszają nas do pożegnania z dostojnym skrzydłokwiatem, strzelistą sansewierią czy egzotyczną chamedorą. I równie wiele rozwiązań, dzięki którym kwiaty mogą odnaleźć nowy dom. Jednym z nich jest nowo otwarty Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Miejsce funkcjonuje od 3 lipca. Warto wybrać się tam osobiście!

Nie od dziś wiadomo, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zieleń. Nie sposób nie wspomnieć też o walorach wizualnych i o tym, że stanowi ona naturalną ozdobę pomieszczeń. Te i inne liczne zalety kwiatów często przegrywają z losowymi sytuacjami, a niechciane lub zapomniane doniczkowce lądują na śmietniku bądź więdną w oknie. Aby zapobiec takim sytuacjom i zorganizować kwiatom nowy dom, Galeria Bronowice uruchomiła Punkt Adopcji Roślin. Tu, pod opieką pracowników obiektu, oczekiwać będą na nowych właścicieli.

Punkt Adopcji Roślin funkcjonuje od 3 lipca, w Galerii Bronowice na poziomie +1 - w jednym z pomieszczeń Co-working. Stanowisko działa w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe.

Zachęcamy do nadsyłania zdjęć przygarniętych roślin. Przesłane fotografie trafią na Fanpage galerii.