Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

ATaka zabawka na Dzień Dziecka!

Data wydarzenia: 08.06.2019

Dzień Dziecka to dla wszystkich dzieciaków jeden z najlepszych dni w roku.

Ale czy na pewno dla wszystkich? Dzieci z niepełnosprawnością ruchową często nie mają możliwości swobodnej zabawy typowymi zabawkami - bo jak mają włączyć zabawkę z małym przyciskiem, skoro mają porażone obie rączki? Nie dostają w ten dzień prezentów dostosowanych do swoich potrzeb i możliwości, bo mało kto wie, jak taką trudność można pokonać. Jednak w tym roku pragniemy sprawić, aby Dzień Dziecka był wyjątkowy dla wszystkich dzieci.

generAACja - Fundacja na rzecz Zawsze Dostępnej Komunikacji (AAC) i Technologii Wspomagającej (AT) serdecznie zaprasza dzieci z niepełnosprawnością ruchową i ich rodziców 8 czerwca 2019 r. do Galerii Bronowice na wydarzenie - ATaka zabawka na dzień dziecka!

Chcemy sprawić, by w tym dniu i wielu kolejnych na twarzach czterdziestki dzieci pojawiał się uśmiech radości z samodzielnej zabawy dostosowanymi zabawkami, które dla nich przygotowaliśmy!!

Na tych, którzy mają już swoje switch’e będą czekały do wyboru zaadaptowane zabawki. Dla dwudziestki dzieci, które nie mają jeszcze swoich switch’y będą czekały zestawy MAXI obejmujące nie tylko zabawkę ale i switch’a (specjalny przycisk umożliwiający uruchomienie zabawki, nawet przy bardzo małych możliwościach ruchowych).

W programie wydarzenia przewidziano także trzy tury warsztatów dla rodziców, dotyczących adaptowania zabawek, roli samodzielnej zabawy w rozwoju dzieci i ich komunikacji, a także możliwości jakie stwarza dzieciakom technologia wspomagająca (AT). Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10:00, 12:00 i 14:00.

Przez cały czas trwania wydarzenia specjaliści z “generAACji” chętnie odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) i technologii wspomagającej (AT).

Aby wziąć udział w warsztatach napisz maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z preferowaną godziną oraz swoim imieniem i nazwiskiem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!