Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Zostań dawcą szpiku - akcja w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 10.05.2019

W dniach 10-11 maja, w godz. 10.00-18.00, w Galerii Bronowice odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Przy specjalnie zorganizowanym stoisku każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie i być może podarować komuś szansę na nowe życie. Organizatorami akcji są: sklep Auchan oraz Fundacja DKMS.

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Bronowice, organizowany przez sklep Auchan oraz Fundację DKMS, będzie niezwykłą okazją do zapoznania się ze specyfiką zabiegu pobrania szpiku i komórek macierzystych. Wolontariusze odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości rodzące się przy podejmowaniu decyzji o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa tylko kilka minut – wystarczy wypełnić formularz z danymi personalnymi, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, a następnie pobrać wymaz z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka przy pomocy patyczka. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Na stronie internetowej DKMS https://www.dkms.pl/pl można sprawdzić, co jest przeszkodą do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.  Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentu z numerem PESEL.

W przeciągu 10 lat Fundacja DKMS zarejestrowała ponad 1,4 mln potencjalnych dawców szpiku, spośród których prawie 6 tys. dało już pacjentom szansę na nowe, zdrowe życie. Te dane potwierdzają, jak ważne są takie akcje. Tym bardziej, że co piąty polski pacjent potrzebujący przeszczepienia szpiku jak do tej pory nie znalazł zgodnego dawcy.

Serdecznie zapraszamy!