Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Szachowe Spotkania w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 10.06.2019

W Galerii Bronowice na najmłodszych amatorów gier taktycznych czeka nie lada okazja. Z początkiem lutego ruszyła tu seria bezpłatnych szachowych spotkań, podczas których mali gracze zgłębią tajniki królewskiej gry. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek, w godz. 17.00-18.00.

W szachy grywano w Indiach już w VI wieku. Obecnie nadal cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Od graczy wymagają strategicznego i taktycznego myślenia, które kształtowane od najmłodszych lat niesie szereg korzyści. Królewska gra wpływa między innymi na poprawę umiejętności intelektualnych i emocjonalnych, a także zwiększa IQ oraz posiada wartości terapeutyczne.

Szachowe spotkania dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 organizowane są na poziomie początkującym. W zajęciach, które odbywają się w Grzybku nieopodal Restauracji Polakowski, można brać udział aż do 17 czerwca. W ramach projektu uczestnicy od podstaw poznają zasady gry oraz będą rozgrywać między sobą turnieje. Dla tych, którzy złapią szachowego bakcyla, będzie istniała możliwość zapisania się do klubu pasjonatów królewskiej gry - Dwie Wieże Kraków.