Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Dziewiąty krakowski Vinyl Swap

Data wydarzenia: 07.10.2018

Czy winyle mają dusze? Entuzjaści twierdzą, że tak – stąd ogromna popularność czarnych płyt na całym świecie. Już 7 października w Galerii Bronowice będzie okazja, by powiększyć swoją kolekcję płyt winylowych, kompaktowych, taśm magnetofonowych, gramofonów i wszystkich innych urządzeń, służących do odtwarzania muzyki. To również idealny czas, aby wspólnie z innymi pasjonatami analogowych brzmień podyskutować o muzyce, a także wymienić się zbiorami i zdobyć prawdziwe perełki.

Ostatnie lata to zdecydowanie czas winyli! Biją one rekordy sprzedaży na całym świecie, a tak dużego zainteresowania czarnymi płytami nie było od końca lat 80–tych. Warto więc, już 7 października, zajrzeć do Galerii Bronowice na dziewiątą już edycję Vinyl Swap.

Na tej muzycznej giełdzie będzie można odświeżyć kolekcje płyt, wymienić, kupić lub sprzedać winyle, cd, kasety magnetofonowe, książki o tematyce muzycznej, gramofony czy mnóstwo innych, związanych z muzycznym hobby, sprzętów. Bezpłatne, specjalnie przygotowane stoiska czekać będą na wszystkich zainteresowanych w niedzielę, 7 października, w godz. 11.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Vinyl Swap to także okazja, by promować kulturę winylową poprzez spotkanie przede wszystkim z używaną płytą, która może mieć kilkadziesiąt lat, a wciąż będzie wspaniale brzmieć. Można się tu przekonać, że kolekcjonowanie winyli nie musi być drogą, ekskluzywną pasją. Popularne płyty kupimy nawet za 5-10 złotych. Na muzycznej giełdzie w Galerii Bronowice nie zabraknie również czarnych krążków dla dzieci, winyli z bajkami, wierszykami czy piosenkami dla najmłodszych. Podczas wydarzenia będą też prowadzone konkursy dla najmłodszych, z nagrodami ufundowanymi przez Galerię.

Organizatorzy spodziewają się około 100 wystawców, kolekcjonerów oraz ludzi, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą winyli i jeżdżą na giełdy po całej Europie, w poszukiwaniu czarnych perełek.