Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

„To się więcej nie powtórzy” - wystawa fotograficzna

Data wydarzenia: 10.04.2018

Czy w erze fotografii cyfrowej i powszechnej manipulacji obrazem można jeszcze mówić o autentycznej fotografii? Czy zdjęcie jest zamierzoną i przemyślaną kreacją czy też przypadkowym aktem? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na wystawie To się więcej nie powtórzy” w Akademii w Bronowicach. Ekspozycja czynna będzie do 25 maja 2018 roku.

Od 10 kwietnia do 25 maja w Galerii Bronowice stacjonuje wystawa prac fotograficznych pedagogów z Katedry Sztuk Wizualnych Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorami prac są Gabriela Buzek – Garzyńska, Kaja Kordas, Łukasz Kieferling, Dawid Kozłowski oraz Miłosz Pobiedziński.

Celem i intencją twórców prezentowanych na wystawie prac jest próba ustosunkowania się do otaczającej rzeczywistości w sposób, w który na pierwszy plan wysuwa się krótkotrwałość aktu kreacji. Wystawa „To się więcej nie powtórzy” jest przykładem zmierzenia się z materią fotografii, rozumianą jako środek przekazu artystycznego, w którym nie można oddzielić od siebie „przyległości” i „przypadkowości”.

Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 21:00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 9:00 – 21:00. Wstęp wolny.