Kalendarz Wydarzeń

Warsztaty plastyczne z Akademią Sztuk Pięknych

Data wydarzenia: 12.05.2018

Galeria Bronowice oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zajęcia odbywają się w godzinach od 16.00 do 18:00 w lokalu „Akademia w Bronowicach” na I piętrze.

Wszyscy chętni proszeni są o punktualne przyjście, wówczas organizatorzy dysponują pełnym kompletem materiałów. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.


PROGRAM WARSZTATÓW 2018

12.05.2018

CERAMICZNE INSPIRACJE – na dzień mamy
WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty te będą dobrą okazją na wykonanie prezentów w związku z nadchodzącym Dniem Matki. Na początku zapoznamy dzieci z rodzajami mas ceramicznych (jakie są kolory). Pokażemy, w jaki sposób przy pomocy przyborów kuchennych itp. mogą bawić się gliną. Przedstawimy, jakie materiały (w tym spożywcze) i inne narzędzia możemy wykorzystać przy budowaniu z gliny. Dla chętnych dzieci przygotujemy przykłady i wzory, które będą mogły wykorzystać w swych pracach. Mile widziane będą własne koncepcje i pomysły.

16.06.2018

IKONA
WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Warsztaty mają na celu zapoznanie Uczestników z techniką wykonywania ikony. W związku z otwartym charakterem wydarzenia, znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, młodzież jak również dorośli. Będziemy wykonywać różne przedstawienia
na przygotowanym wcześniej podłożu. Oprócz tego przewidujemy złocenie wybranych partii prawdziwym złotem płatkowym oraz złotem w postaci tzw. szlagmetalu.

14.07.2018

MAGIA KOLORU – JAPONIA
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY INSPIROWANE SZTUKĄ JAPONII

Japonia jako kraj o niezwykłej kulturze i sztuce będzie inspiracją kolejnych warsztatów. Polegać będą one na rysowaniu, malowaniu, zdobieniu. Wykorzystane będą różnorodne materiały: papier, drewno, tkaniny: np. jedwab, filc i inne, jak również różne media plastyczne. Będziemy zdobić torby oraz malować na papierze, drewnie i tkaninie, bazując na przygotowanych przez prowadzących wzorach oraz kreatywności Uczestników.

18.08.2018

FORMA I KOLOR
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W warsztatach tych znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy rzeźby jak również malarstwa. Będziemy pokrywać różnorodnymi mediami malarskimi - rzeźby i płaskorzeźby wykonane w różnych materiałach (np. gips, drewno). Zajęcia będą bazowały na przygotowanych wcześniej oraz wykonanych w w/w materiałach, rzeźbach, płaskorzeźbach, które opracujemy kolorystycznie. Dostępne będą wzory kwiatowe, rozety, aniołki oraz inne ciekawe detale. Istnieje możliwość wykonania swojego własnego wzoru na odpowiednich płytkach wykonanych w gipsie, które będą do wykorzystania na miejscu.

22.09.2018

CZAPKA STAŃCZYKA
WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty będą miały na celu wariacje odnoszące się do postaci Stańczyka - nierzadko pojawiającej się m.in. na obrazach patrona Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Jana Matejki. Przygotujemy reprodukcje, na których występuje postać Stańczyka oraz zachęcimy dzieci do różnych interpretacji jego nakrycia głowy według własnych pomysłów z wykorzystaniem ciekawych materiałów. Z pewnością powstaną oryginalne, barwne i radosne nakrycia.