Kalendarz Wydarzeń

Warsztaty plastyczne z Akademią Sztuk Pięknych

Data wydarzenia: 14.07.2018

Galeria Bronowice oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zajęcia odbywają się w godzinach od 16.00 do 18:00 w lokalu „Akademia w Bronowicach” na I piętrze.

Wszyscy chętni proszeni są o punktualne przyjście, wówczas organizatorzy dysponują pełnym kompletem materiałów. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.


PROGRAM WARSZTATÓW 2018


14.07.2018

MAGIA KOLORU – JAPONIA
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY INSPIROWANE SZTUKĄ JAPONII

Japonia jako kraj o niezwykłej kulturze i sztuce będzie inspiracją kolejnych warsztatów. Polegać będą one na rysowaniu, malowaniu, zdobieniu. Wykorzystane będą różnorodne materiały: papier, drewno, tkaniny: np. jedwab, filc i inne, jak również różne media plastyczne. Będziemy zdobić torby oraz malować na papierze, drewnie i tkaninie, bazując na przygotowanych przez prowadzących wzorach oraz kreatywności Uczestników.

18.08.2018

FORMA I KOLOR
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W warsztatach tych znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy rzeźby jak również malarstwa. Będziemy pokrywać różnorodnymi mediami malarskimi - rzeźby i płaskorzeźby wykonane w różnych materiałach (np. gips, drewno). Zajęcia będą bazowały na przygotowanych wcześniej oraz wykonanych w w/w materiałach, rzeźbach, płaskorzeźbach, które opracujemy kolorystycznie. Dostępne będą wzory kwiatowe, rozety, aniołki oraz inne ciekawe detale. Istnieje możliwość wykonania swojego własnego wzoru na odpowiednich płytkach wykonanych w gipsie, które będą do wykorzystania na miejscu.

22.09.2018

CZAPKA STAŃCZYKA
WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty będą miały na celu wariacje odnoszące się do postaci Stańczyka - nierzadko pojawiającej się m.in. na obrazach patrona Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Jana Matejki. Przygotujemy reprodukcje, na których występuje postać Stańczyka oraz zachęcimy dzieci do różnych interpretacji jego nakrycia głowy według własnych pomysłów z wykorzystaniem ciekawych materiałów. Z pewnością powstaną oryginalne, barwne i radosne nakrycia.