Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Kampania Movember w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 10.11.2017

Już po raz drugi w Galerii Bronowice odbędzie się krakowska odsłona światowej kampanii Movember, mającej na celu walkę z rakiem jąder u mężczyzn. Przez cały piątek, 10 listopada, panowie będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się oraz spotkania z edukatorami. Badania przeznaczone są dla grupy największego ryzyka - panów w wieku od 18 do 35 roku życia.

Zeszłoroczna edycji kampanii profilaktycznej Movember w Krakowie pobiła rekord frekwencji – w trakcie wydarzenia w Galerii Bronowice przebadanych zostało ponad 150 mężczyzn. W tym roku akcja powraca do krakowskiego centrum handlowego, a w jej ramach panowie najbardziej narażeni na raka jąder, w wieku od 18 do 35 lat, będą mogli ponownie skorzystać z badań USG. Oprócz bezpłatnych badań profilaktycznych na wszystkich chętnych czekać będą również spotkania z edukatorami zajmującymi się tematyką męskiego zdrowia. Ponadto, w czasie trwania wydarzenia, będzie można skorzystać z usług profesjonalnego barbera, który zadba o specjalne wystylizowanie i pielęgnację wąsów – symbolu kampanii Movember. Na całym świecie, w listopadzie, mężczyźni zapuszczają zarost, aby wesprzeć akcję i sprowokować otoczenie do dyskusji na temat męskich nowotworów – jąder i prostaty. Dla wielu panów problemy te nadal pozostają tematem tabu.

Galeria Bronowice to jedyna lokalizacja w Krakowie, w której – w ramach akcji Movember – panowie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i sprawdzić swój stan zdrowia. Akcja odbędzie się w godz. 9.30 – 14.00 oraz 15.00 – 20.00 w strefie pod ringiem, na parterze centrum handlowego.