Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 16.09.2017

W najbliższy weekend, 16 - 17 września, w Galerii Bronowice odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i Innych”. Wolontariusze Fundacji DKMS, w godzinach 11:00 – 19:00, odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości związane z procesem rejestracji oraz samym zabiegiem pobrania szpiku, a chętni będą mogli zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku.

W tych dniach, w godzinach 11:00 – 19:00 będzie można zapoznać się ze specyfiką zabiegu pobrania szpiku, a wolontariusze Fundacji DKMS odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości rodzące się przy podejmowaniu decyzji o rejestracji. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa kilka minut – wystarczy wypełnić formularz z danymi personalnymi, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, a następnie pobrać wymaz z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka przy pomocy patyczka. Zarejestrować może się każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę „białaczka”, a ich życie wywraca się wówczas do góry nogami. Każdego dnia muszą zmagać się z ciężką chorobą, a ich dotychczasowe beztroskie, pełne radości chwile zmieniają się w serię ciągłych zabiegów, kroplówek i chemioterapii. Wojtek Ślęczek to 22-latek z Krakowa, który podjął nierówną walkę z ostrą białaczką szpikową, miłośnik książek i fantastyki. Od ponad miesiąca przebywa w szpitalu, otoczony opieką lekarzy i pielęgniarek, a jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku…

Rejestracja to tylko kilka chwil. Wystarczy tak niewiele, aby dać chorym szansę na wyzdrowienie i normalne życie. Prawdopodobieństwo odnalezienia bliźniaka genetycznego jest bardzo małe, około 1:20 000, dlatego bardzo ważne jest, aby zarejestrowało się jak najwięcej osób.

 

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Bronowice