Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Finisaż wystawy „Kontur i szaleństwo”

Data wydarzenia: 23.06.2017

Kontur i szaleństwo” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach

W Akademii w Bronowicach można podziwiać nową wystawę „Kontur i szaleństwo” w ramach projektu „Heterotopie”. Ekspozycja towarzyszy obchodom 100-lecia otwarcia Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie.

Wystawa „Kontur i szaleństwo” to część większego przedsięwzięcia artystyczno-badawczego „Heterotopie”, które obejmuje zarówno działania w przestrzeni Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie, jak również cykl spotkań, dyskusji, paneli i prezentacji tematycznych. Ekspozycja w Akademii w Bronowicach prezentuje prace wybitnych artystów oraz pedagogów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, które nawiązują do problemu przekładu i zapisu umysłu na kontekst i strukturę szpitala. W Galerii Bronowice podziwiać można m.in. projekty Rafała Bujnowskiego, Zbigniewa Makowskiego czy Janiny Kraupe-Świderskiej.

Wystawa „Kontur i szaleństwo” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Potrwa do 23 czerwca. Uroczysty finisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00. Wstęp na wystawę i finisaż jest wolny!

Finisaż wystawy „Kontur i szaleństwo”