Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Ale gratka dla Babci i Dziadka!

Data wydarzenia: 21.01.2014

Z tej okazji na 21 stycznia przygotowano wiele atrakcji i wydarzeń dla seniorów – m.in. wykład i zwiedzanie wystawy sztuki współczesnej, porady policji dotyczące bezpieczeństwa, porady zielarza i degustację zioło-herbatek. W weekend poprzedzający najmłodsi będą mieć okazję przygotowania upominków, a klienci galerii – nagrania życzeń dla dziadków.

Jaki prezent dla dziadków? Laurka? Kwiatek? Własnoręcznie pomalowany drobiazg? To pytanie zadaje sobie zapewne niejeden wnuk. Cokolwiek to będzie, dziadkowie na pewno ucieszą się, gdy zostanie zrobione własnoręcznie. A taką okazję mieć będą najmłodsi już w najbliższy weekend, 18 i 19 stycznia. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów będą mogli przygotować każdy prawie prezent dla dziadków, jaki sobie wymarzą. Może to być origami, ramka na zdjęcia, kwiatek i każdy inny drobiazg, który samodzielnie przygotują. Warsztaty dla dzieci odbywać się będą w sobotę i w niedzielę w godzinach 12 – 17.00 na parterze galerii.

Ale gratka dla Babci i Dziadka Dodatkową atrakcją w sobotę, 18 stycznia, będzie możliwość nagrania życzeń dla dziadków u reporterów radia KRK.Fm dyżurujących w galerii w godz. 14.00 – 17.00 w okolicy warsztatów dla dzieci. Najciekawsze i najpiękniejsze życzenia wyemitowane zostaną 21 i 22 stycznia na antenie, a te najbardziej wyjątkowe – nagrodzone pięknymi bukietami kwiatów. O piękne bukiety zadba kwiaciarnia Orchidea.

W jednym z najbardziej wyjątkowych dni, jakim jest 21 stycznia, Galeria Bronowice przygotowała dla babć i dziadków sporo bezpłatnych atrakcji, zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

O godz. 15.00 Policjanci z Wydziału KWP w Krakowie, w trakcie akcji „Bezpieczny Senior”, udzielą praktycznych porad, jak nie dać się oszukać, jak nie paść ofiarą złodziei, gdzie bezpiecznie przechowywać gotówkę, na co zwracać szczególną uwagę w trakcie zakupów.

O godz. 16.00 można będzie posłuchać porad dotyczących ziół i ich wpływu na organizm, szczególnie w zakresie odporności, wzmocnienia sił i dobrego samopoczucia. Specjalista z zioło-kawiarni Taheebo odsłoni tajemnice ziół takich jak różeniec, jeżówka purpurowa, malwa czarna czy kwiat ślazu. Po krótkiej prelekcji każdy chętny będzie mógł spróbować ziołowych naparów – i wybrać ten dla siebie najciekawszy i najsmaczniejszy.

O godz. 17.00 w „Akademii w Bronowicach”  - lokalu na 1 piętrze, którym opiekuje się krakowska Akademia Sztuk Pięknych, odbędzie się wykład połączony z oprowadzeniem po wystawie sztuki współczesnej, omawiający prezentowane prace i - w ich kontekście - przybliżenie odbiorcom problemów sztuki współczesnej, tematów, problemów i inspiracji. Spotkanie poprowadzi Pani dr Agnieszka Jankowska-Marzec, wykładowca historii sztuki na ASP.