Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

„Pracownia Drzeworytu” – wernisaż i wystawa

Data wydarzenia: 22.11.2016

Już od 22 listopada miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć kolejną wystawę w Akademii w Bronowicach – „Pracownia Drzeworytu”. Tym razem zaprezentowane zostaną prace studentów i pedagogów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 listopada o godz. 17.30. Ekspozycja potrwa do 15 stycznia 2017 roku.

Wystawa „Pracownia Drzeworytu” prezentuje wybrane fragmenty prac dyplomowych zrealizowanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz prace pedagogów prowadzących Pracownię Drzeworytu na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ekspozycja zwraca uwagę na konieczność ciągłych poszukiwań, które powinny wykraczać poza tradycyjnie rozumiany warsztat drzeworytniczy. 

- Tworząc koncepcję wystawy zależało nam na pokazaniu możliwości technicznych właściwych dla techniki druku wypukłego, jak i – a może przede wszystkim - różnorodności i bogactwa artystycznych postaw naszych studentów – mówi prof. Bogdan Miga z Pracowni Drzeworytu na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa „Pracownia Drzeworytu” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Wernisaż odbędzie się 22 listopada o godz. 17.30. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny!

„Pracownia Drzeworytu” – wernisaż i wystawa