Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Męskie sprawy w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 20.11.2016

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada, w Galerii Bronowice odbędzie się krakowska odsłona światowej akcji Movember, mającej na celu walkę z rakiem u mężczyzn. Przez cały dzień panowie będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się oraz skorzystania ze specjalistycznych konsultacji medycznych. Otrzymają także materiały edukacyjne.

Na parterze Galerii Bronowice stanie Movemberowa wyspa - stoisko, przygotowane przez organizatora akcji, czynne w godz. 9.00 – 20.00. Na miejscu lekarze wykonywać będą badanie USG – jest ono bezbolesne, komfortowe i trwa ok. 5 minut. Opowiedzą także o profilaktyce raka jąder i prostaty oraz zaprezentują metody samobadania. Każdy z panów otrzyma także specjalnie przygotowane materiały edukacyjne. Dodatkowo, w czasie trwania wydarzenia, można będzie też skorzystać z usług profesjonalnych Barberów, którzy zadbają o specjalne wystylizowanie zarostu.
Symbolem akcji Movember są wąsy – na całym świecie, w listopadzie, mężczyźni zapuszczają zarost, aby wesprzeć kampanię, jednocześnie prowokując otoczenie i znajomych do dyskusji na temat męskich nowotworów - jąder i prostaty, by uświadamiać panom, chłopcom ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o stan zdrowia.
- Rak jąder i rak prostaty to nie potwory z filmowych horrorów. Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 20. a 35. rokiem życia. Rak prostaty - już po 45. roku życia. I chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich - a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne - jest tabu. Aby je przełamać, organizujemy akcję zachęcającą panów do profilaktycznego badania jąder i prostaty – mówi Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko, organizator akcji.

Nowotwory prostaty rozwijają się bezobjawowo i długo, ale są drugim najczęstszym, po raku płuc, powodem śmierci mężczyzn w Polsce. Rak jąder rozwija się błyskawicznie i agresywnie, a jest to najczęstszy (20% zachorowań) nowotwór wśród mężczyzn przed czterdziestką. Akcja Movember, która po raz pierwszy zawita do centrów handlowych z bezpłatnymi badaniami, ma pomóc zwrócić uwagę na te problemy. Uświadomić mężczyznom, że samobadanie – i badania profilaktyczne – to coś naturalnego i normalnego, że – biorąc sprawy w swoje ręce – dbają o zdrowie i nie ma w tym nic niemęskiego.

Galeria Bronowice to jedyna lokalizacja w Krakowie, w której – w ramach akcji Movember – panowie mogą wykonać bezpłatne profilaktyczne badania i sprawdzić swój stan zdrowia.

Patronat radiowy nad krakowskim wydarzeniem objęło Radio ESKA.

Męskie sprawy w Galerii Bronowice