Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa ZAMKNIĘTE, Hipermarket Auchan ZAMKNIĘTE

Kalendarz Wydarzeń

Akcja Odblaskowi w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 05.11.2016

Jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych i bezpiecznie poruszać się po drodze? Dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać już 5 listopada w godz. 11.00 – 17.00 w Galerii Bronowice, podczas edukacyjnej akcji „Odblaskowi”.  

Kampania Odblaskowi skierowana jest zarówno do dzieci, jak i rodziców. Ma na celu propagowanie i zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych, które pomagają chronić zdrowie i życie osób pieszych, poruszających się na drogach po zmroku. Od sierpnia 2014 roku wprowadzony został obowiązek posiadania odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się późnym wieczorem poza obszarem zabudowanym. Wchodząc po zmroku na pasy, pieszy jest widoczny dopiero z 30 metrów. Założenie elementów odblaskowych zwiększa odległość, z której jest widoczny nawet do 150-200 metrów. Znacząco wydłuża to czas na poprawną reakcję kierowcy i ułatwia ochronę pieszego.

Podczas spotkania w Galerii Bronowice dzieci otrzymają odblaskowe opaski, które są niezbędne dla ich bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie zabraknie też gier i zabaw edukacyjnych o ruchu drogowym. Animatorzy przygotują stoisko przypominające fragment ulicy miejskiej, na którym pojawią się pasy, znaki drogowe i bloki. Najmłodsi wspólnie z hostessą nauczą się, jak bezpiecznie przechodzi się przez jezdnię z sygnalizacją świetlną. W nagrodę stworzą własną maskę superbohatera, w której będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy photostandzie. Jednym z ciekawszych elementów warsztatów będzie ogromna gra planszowa, w której dzieci zmienią się w pionki do gry. Za wykonanie każdego zadania, uczestnicy akcji edukacyjnej otrzymują odznakę.

Wstęp wolny – Serdecznie zapraszamy!

Akcja Odblaskowi w Galerii Bronowice