Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

„Pole Gry” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach

Data wydarzenia: 04.10.2016

Już od 4 października miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć kolejną wystawę w Akademii w Bronowicach – „Pole Gry”. Tym razem swoje prace zaprezentują studenci i doktoranci Katedry Scenografii Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października o godz. 17.30.

Wystawa „Pole Gry” otwiera kolejny sezon wystawienniczy w Akademii w Bronowicach. Przedstawia prace studentów i doktorantów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy doskonalą swój warsztat artystyczny w Katedrze Scenografii na Wydziale Malarstwa. Zaprezentowane obiekty i wizualizacje określają zakres problemowo – tematyczny programu kształcenia, ale także rozpiętość artystycznych poszukiwań i różnorodność podejmowanych plastycznych rozwiązań. W studenckich interpretacjach scenicznych przestrzeni zobaczymy więc nie tylko tematy takich klasyków jak Szekspir czy Czechow, ale też próby własnego spojrzenia na wymagające dzieła Lema czy Kafki.

 - „Pole Gry” to przestrzeń, jaką scenograf kreuje w swej artystycznej wyobraźni wyznaczając, w oparciu o analizę tekstu literackiego i przy współpracy z reżyserem, świat zaistnienia dzieła łączącego słowo, obraz i muzykę. Scenografia zajmuje się bowiem stwarzaniem niezbędnego plastycznego terenu, w którym zaistnieć może artystyczne zdarzenie o wielu wymiarach - mówi dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, kurator artystyczny galerii.

Wystawa „Pole Gry” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Wernisaż odbędzie się 4 października o godz. 17.30. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny!

„Pole Gry” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach