Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Na początku było #SŁOWO 2 - nowa wystawa

Data wydarzenia: 31.05.2016

Już od 31 maja miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć kolejną wystawę w Akademii w Bronowicach – „Na początku było #SŁOWO 2”. Tym razem swoje prace zaprezentują doktoranci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 maja o godz. 17.30.

Wystawa „Na początku było #SŁOWO 2” przedstawia prace studentów ASP, którzy doskonalą swój warsztat artystyczny na studiach doktoranckich. Młodzi twórcy w swoich dziełach wykorzystują słowa jako pretekst inicjujący tworzenie nieszablonowych prac. Autorzy chcą tym samym wciągnąć odbiorców w swoistą grę form, pojęć i znaczeń.

 - Wystawa „Na początku było #SŁOWO 2” obejmuje prace studentów – doktorantów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, których stali bywalcy galerii znają z zeszłorocznej wystawy pod podobnie brzmiącym tytułem. Nie jest to przypadek, gdyż tytułowe SŁOWO jest tu swoistym kluczem, który nie tylko z nazwy łączy te dwie wystawy, ale przede wszystkim tworzy ideową ciągłość artystycznych poszukiwań młodych twórców - mówi dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, kurator artystyczny galerii.

Wystawa „Na początku było #SŁOWO 2” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Wernisaż odbędzie się 31 maja o godz. 17.30. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny!

Na początku było #SŁOWO 2 - nowa wystawa