Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 23:00

Kalendarz Wydarzeń

Pomóż Gabrysi i innym!

Data wydarzenia: 22.04.2016

Zostań potencjalnym dawcą szpiku i komórek macierzystych – akcja w Galerii Bronowice

Już w najbliższy piątek, 22 kwietnia, w Galerii Bronowice odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. W specjalnie zorganizowanej strefie, na parterze Galerii pod tzw. „ringiem”, w godz. 14.00 – 20.00, każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie DKMS i może uratować życie 4,5-letniej Gabrysi oraz innym chorym!


W lutym br. u 4,5-letniej Gabrysi, mieszkanki Krakowa, zdiagnozowano rzadką odmianę choroby – młodzieńczą białaczkę mielomonocytową. Dziewczynka, mimo młodego wieku, jest bardzo silna i dojrzała. Po usłyszeniu diagnozy pocieszała mamę słowami: „Nie płacz mamo, ja wyzdrowieję”. Gabrysia uwielbia malować i układać puzzle. Marzy o przeprowadzce do nowego pokoju, gdzie mogłaby zapraszać koleżanki z przedszkola, do którego niedawno zaczęła uczęszczać.

Szansą na wyleczenie Gabrysi jest przeszczep komórek macierzystych i szpiku od dawcy niespokrewnionego. Piątkowa akcja w Galerii Bronowice dedykowana będzie Gabrysi, ale zarejestrowani w bazie DKMS potencjalni dawcy mogą pomóc także innym chorym oczekującym na przeszczep szpiku. Aktualnie aż 10 000 dorosłych, młodzieży i dzieci co roku słyszy tę okrutną diagnozę.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Na stronie internetowej DKMS http://www.dkms.pl/pl można sprawdzić, co jest przeszkodą do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentu z numerem PESEL!

Pomóż Gabrysi i innym!