Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Wystawa „Rodzinny Poczet Królów Polski”

Data wydarzenia: 15.12.2015

Od 7 grudnia w Galerii Bronowice obejrzeć można niecodzienną wystawę fotograficzną „Rodzinny Poczet Królów Polski”*, przygotowaną przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”. Prezentowane zdjęcia przedstawiają władców Polski. Jest to wyjątkowa ekspozycja, w rolę królów wcieliły się bowiem dzieci, młodzież i dorośli z zespołem Downa. Wystawa potrwa do 8 stycznia 2016.  

Na zdjęciach autorstwa Bartosza Pawłowskiego zobaczymy przegląd ważniejszych postaci polskich królów. Nie znajdziemy tam jednak samych władców, ale również ich żony i liczne potomstwo. Sesja fotograficzna poprzedzona była warsztatami o historii Polski.

- W całym projekcie chodzi nie tylko o dobrą zabawę, choć stylizowana sesja przyniosła naszym podopiecznym mnóstwo radości. Celem było przede wszystkim przybliżenie uczestnikom projektu postaci ważniejszych królów Polski. W trakcie warsztatów i wycieczek edukacyjnych mieliśmy okazję w aktywny i ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę o historii własnego kraju. Co więcej, to właśnie wcielanie się w role kolejnych władców pomogło młodzieży i dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę – mówi Paulina Surman, współautorka projektu i mama 4-letniego Kajetana z zespołem Downa.

Wystawa znajduje się w lokalu naprzeciw Video Games nieopodal strefy pod ringiem, na parterze Galerii Bronowice. Potrwa do 8 stycznia 2016.

- Osoby z zespołem Downa mają ogromny potencjał. Dzięki odpowiednim działaniom terapeutycznym, systematycznej edukacji i wsparciu otoczenia mają szansę na w miarę samodzielne, radosne i pełne satysfakcji życie. Projekty takie jak ten pozwalają nam wzbogacać naszych podopiecznych w nowe umiejętności i wiedzę w atrakcyjny, twórczy i wesoły sposób – dodaje Agata Krzyżek, koordynatorka projektu i psycholog.

Niezwykła wystawa „Rodzinny Poczet Królów Polski”