Dzisiaj otwarte: Galeria Handlowa 9:00 - 21:00, Hipermarket Auchan 7:30 - 22:00

Kalendarz Wydarzeń

Wystawa Fiatów 126p w Galerii Bronowice

Data wydarzenia: 05.08.2015

Już 5 sierpnia Galeria Bronowice zostanie opanowana przez kultowe Maluchy. To właśnie tu odbędzie się wystawa popularnych „małych Fiatów”, poprzedzająca XII Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p. Niecodzienna ekspozycja potrwa do 12 sierpnia.

Podczas trwania wystawy odwiedzający Galerię Bronowice będą mogli podziwiać Fiaty 126p zarówno z początku, jak i końca produkcji. Do centrum handlowego wjadą takie perełki jak: jeden z pierwszych egzemplarzy wyprodukowanych przez bielską fabrykę w 1973 roku, błękitny Fiat 126p z 1974 roku czy delikatnie zmodyfikowany Fiat 126 Elegant z ostatnich lat produkcji. Oprócz samochodów zachowanych w stanie fabrycznym lub perfekcyjnie odrestaurowanym, nie zabraknie też modeli mocno stuningowanych, a także wersji limitowanych. Prawdziwą gratką dla miłośników motoryzacji będzie na pewno od podstaw przygotowana do celów sportowych żółta wyścigówka czy osiągający do 200 km na godzinę model z szerokim nadwoziem oraz umieszczonym centralnie silnikiem z Fiata Punto. Jak widać, wersji popularnego Malucha jest tyle, ilu jest właścicieli.

- W 2003 roku kupiłem swojego pierwszego Malucha. Pracowałem wtedy w restauracji i potrzebowałem taniego transportu. Wybór padł na „totalnego złomka”. Poprzedni właściciel zapewniał, że jest idealny, a ja bez chwili zastanowienia kupiłem go za 250zł. Niestety idealny nie był. Zaczęło się dokładanie poszczególnych części i przerabianie modelu. Dziś nadal jest ze mną. Nie mogę się doczekać, jakie zmiany przyniesie kolejny rok – mówi Wojciech Siudak, który podczas wystawy zaprezentuje czarnego Fiata 126p o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Horhe”.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wystawę atrakcyjny konkurs. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z wybranym Fiatem 126p oraz umieścić je na tablicy wydarzenia na Facebooku w dniach 5-8 sierpnia wpisując w treści postu tagi #WystawaFiatów126p oraz #GaleriaBronowice. Na zwycięzcę czeka przejazd rajdowym Fiatem z Mistrzem Polski podczas próby sportowej na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jedyne w swoim rodzaju Maluchy podziwiać będzie można w dniach 5-12 sierpnia w godzinach otwarcia Galerii Bronowice. Wystawa poprzedza XII Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p, który odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia w Krakowie. Będzie to największe tego typu wydarzenie na świecie.
Wystawa Fiatów 126p w Galerii Bronowice