Kalendarz Wydarzeń

Warsztaty plastyczne z Akademią Sztuk Pięknych

Data wydarzenia: 20.01.2018

Galeria Bronowice oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zajęcia odbywają się w godzinach od 16.00 do 18:00 w lokalu „Akademia w Bronowicach” na I piętrze.

Wszyscy chętni proszeni są o punktualne przyjście, wówczas organizatorzy dysponują pełnym kompletem materiałów. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.


PROGRAM WARSZTATÓW 2018


20.I.2018

MAGIA WITRAŻU cz. I – warsztaty inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Na wstępie zostanie krótko zaprezentowana postać Stanisława Wyspiańskiego – wybitnego artysty i profesora ASP wraz z Jego twórczością artystyczną. Przedstawimy dzieła Wyspiańskiego w postaci reprodukcji rysunków, prac malarskich, witraży oraz polichromii. Skupimy się przede wszystkim na wspaniałych elementach floralnych, ornamentach, lecz nie tylko. Jeśli któryś z Uczestników wyrazi chęć narysowania lub namalowania np. portretu czy autoportretu – będzie to jak najbardziej mile widziane. Chodzi o to, aby uczestnicy pobudzili kreatywność, tworząc swe własne dzieła. Przedstawiona zostanie również prawdziwa technika wykonywania witrażu, natomiast na warsztatach będziemy wykonywać barwne witraże z papieru oraz prace na płytkach plexi malowane farbami do szkła. Ozdabiane będą także przygotowane wcześniej, gotowe drobne elementy szklane. 

17.II.2018

MAGIA WITRAŻU cz. II – warsztaty inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Warsztaty te stanowić będą kontynuację warsztatów poprzednich inspirowanych barwną twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Będzie to dobra alternatywa zarówno dla nowych Uczestników jak również dla dzieci czy młodzieży, które ewentualnie chciałyby kontynuować dzieła rozpoczęte podczas I części warsztatów.

17.III.2018

W POZŁOTNICZEJ PRACOWNI
WARSZTATY ZŁOCENIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Na wstępie odbędzie się krótka prezentacja techniki złocenia. Będziemy pokrywać elementy drewniane, papierowe oraz gipsowe (z ewentualnym wykorzystaniem innych materiałów) złotem w postaci tzw. szlagmetalu oraz złocić i malować elementy drewniane, papierowe: np. puzderka, pudełeczka, niewielkie płaskorzeźby itp. Dodatkowo ozdobimy przygotowane wcześniej elementy odlane w gipsie, np. płaskorzeźby, wisiorki, zawieszki itp. Złocenie odbywać się będzie z wykorzystaniem złota - szlagmetalu nakładanego na odpowiednio przygotowaną wcześniej powierzchnię. Pozostałe fragmenty mogą być malowane farbami, brokatowane itp. Będziemy również malować oraz złocić na papierze. Uczestnicy mogą przynieść własne elementy/przedmioty do ozdobienia.

14.04.2018

PRZYGODA Z TKANINĄ
WARSZTATY ZDOBIENIA UBIORU DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH

Warsztaty będą polegały na zdobieniu bawełnianych koszulek oraz toreb różnorodnymi technikami. Istnieje możliwość wykonania wstępnych projektów/wzorów (na papierze) według własnych koncepcji czy też ewentualne posiłkowanie się gotowymi wzorami i przenoszenie ich na koszulki lub torby bezpośrednio, malowanie farbami akrylowymi, naszywanie na koszulki/torby różnych materiałów (np. guzików, wprowadzanie sznurków, tasiemek itp.), ozdabianie brokatem. Uczestnicy mogą przynieść własne ubiory/tkaniny do ozdobienia.

12.V.2018

CERAMICZNE INSPIRACJE – na dzień mamy
WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty te będą dobrą okazją na wykonanie prezentów w związku z nadchodzącym Dniem Matki. Na początku zapoznamy dzieci z rodzajami mas ceramicznych (jakie są kolory). Pokażemy, w jaki sposób przy pomocy przyborów kuchennych itp. mogą bawić się gliną. Przedstawimy, jakie materiały (w tym spożywcze) i inne narzędzia możemy wykorzystać przy budowaniu z gliny. Dla chętnych dzieci przygotujemy przykłady i wzory, które będą mogły wykorzystać w swych pracach. Mile widziane będą własne koncepcje i pomysły.

16.06.2018

IKONA
WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Warsztaty mają na celu zapoznanie Uczestników z techniką wykonywania ikony. W związku z otwartym charakterem wydarzenia, znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, młodzież jak również dorośli. Będziemy wykonywać różne przedstawienia
na przygotowanym wcześniej podłożu. Oprócz tego przewidujemy złocenie wybranych partii prawdziwym złotem płatkowym oraz złotem w postaci tzw. szlagmetalu.

14.07.2018

MAGIA KOLORU – JAPONIA
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY INSPIROWANE SZTUKĄ JAPONII

Japonia jako kraj o niezwykłej kulturze i sztuce będzie inspiracją kolejnych warsztatów. Polegać będą one na rysowaniu, malowaniu, zdobieniu. Wykorzystane będą różnorodne materiały: papier, drewno, tkaniny: np. jedwab, filc i inne, jak również różne media plastyczne. Będziemy zdobić torby oraz malować na papierze, drewnie i tkaninie, bazując na przygotowanych przez prowadzących wzorach oraz kreatywności Uczestników.

18.08.2018

FORMA I KOLOR
WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W warsztatach tych znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy rzeźby jak również malarstwa. Będziemy pokrywać różnorodnymi mediami malarskimi - rzeźby i płaskorzeźby wykonane w różnych materiałach (np. gips, drewno). Zajęcia będą bazowały na przygotowanych wcześniej oraz wykonanych w w/w materiałach, rzeźbach, płaskorzeźbach, które opracujemy kolorystycznie. Dostępne będą wzory kwiatowe, rozety, aniołki oraz inne ciekawe detale. Istnieje możliwość wykonania swojego własnego wzoru na odpowiednich płytkach wykonanych w gipsie, które będą do wykorzystania na miejscu.

22.09.2018

CZAPKA STAŃCZYKA
WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty będą miały na celu wariacje odnoszące się do postaci Stańczyka - nierzadko pojawiającej się m.in. na obrazach patrona Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Jana Matejki. Przygotujemy reprodukcje, na których występuje postać Stańczyka oraz zachęcimy dzieci do różnych interpretacji jego nakrycia głowy według własnych pomysłów z wykorzystaniem ciekawych materiałów. Z pewnością powstaną oryginalne, barwne i radosne nakrycia.